MODA - TASARIMCILAR

Dior’un ‘Düşler Karuseli’ markanın New York ile sarsılmaz bağlarını kutluyor

Kutlama sezonu yaklaşırken Dior, 70 yılı aşkın bir süre önce Saks ve New York ile kurduğu güçlü bağlara saygı duruşunda bulunuyor. Maison, Saks’ın New York’taki ikonik amiral gemisi mağazasında ve Saks.com’da hayat bulacak büyülü bir Düşler Karuseli tasarladı

profil
BT Ekip
07.11.2023
Dior’un ‘Düşler Karuseli’ markanın New York ile sarsılmaz bağlarını kutluyor

Lüks moda evi Dior, 70 yılı aşkın bir süre önce Saks ve New York ile kurduğu güçlü bağları kutlamak için Saks’ın New York’taki amiral mağazasında ve Saks.com’da hayat bulacak bir Düşler Karuseli tasarladı. Bu vesileyle Dior, 5. Cadde’deki prestijli mağazasını ‘couturier’nin eşsiz mirasını ve uğurlu tılsımlarını çağrıştıran yıldız, yonca ve Zodyak sembolleri gibi Dior kodlarıyla vurgulanan, muazzam bir enstalasyonla dönüştürecek. Bir çiçek bolluğuyla süslenecek bu tablonun her akşam göz kamaştırıcı bir ışık gösterisiyle yüceltilmesiyle birlikte, her yıl bu tarihi 5. Cadde binasını büyüleyici kılan aydınlatma geleneği sürdürülecek.

Anıtsal olandan Maison için çok değerli olan detay sanatına kadar, bu sihir Saks'ın efsanevi vitrinlerinde devam edecek. Sembol haline gelen vitrinlerin her birinde ziyaretçileri, tüm evrenleri ve zamansız sembolleri aracılığıyla Dior stilinin özünü ifade eden rüya gibi bir yolculuk bekliyor olacak.

Bu büyüleyici ortaklığın önemli bir bileşeni olarak Saks; Saks.com üzerinden de kadın ve erkek hazır giyim, çanta, ayakkabı, aksesuar, Baby Dior ve Dior Maison koleksiyonları ile, Saks New York amiral mağazasında da bulunan La Collection Privée Christian Dior'un büyüleyici kokularını içeren çok özel bir Dior pop-up dünyasına ev sahipliği yapacak.

Bu bambaşka evren, 20 Kasım 2023 – 5 Ocak 2024 tarihleri arasında keşfedilebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler