MODA - TASARIMCILAR

Giorgio Armani tüm moda haftalarından çekildi

Ünlü tasarımcı Georgio Armani, pandeminin yeniden atağa geçmesi nedeniyle, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan tüm moda haftalarından çekildiklerini duyurdu. Armani, yaptığı açıklamada “Hem çalışanların, hem de halkın sağlığı ve güvenliği bir kez daha öncelikli olmalıdır” dedi

Giorgio Armani tüm moda haftalarından çekildi

Ünlü modacı Giorgio Armani, özellikle bulaşıcılığı çok fazla olan Omicron varyantının ortaya çıkmasından sonra pandeminin boyut değiştirmesiyle, ajandasında olan tüm defileleri iptal ettiğini açıkladı. Birçok moda haftasının takviminde yer alan Giorgio Armani’nin bu kararının, diğer moda evlerini de etkileyebileceği düşünülüyor.

Güvenliği modanın önüne koyan ilk tasarımcı olan Giorgio Armani; 2020’de tüm defilelerini, covid tsunamisi daha tüm dünyayı tam olarak ele geçirmeden veya gerçekten anlaşılmadan çok önce iptal etmişti. Batı’nın pandeminin üçüncü dalgasında kısıtlamaları bir kez daha sıkılaştırmasıyla birlikte küresel karantinalar yeniden başladı. Hollanda gibi bazı ülkeler, tam karantinaya geri döndü.

Armani yaptığı açıklamada, moda haftalarından çekilme kararını şöyle açıkladı: “Bu karar, büyük bir üzüntüyle ve kötüleşen epidemiyolojik durum ışığında dikkatli bir şekilde düşünülerek verildi. Tabii ki defileler, şovlar çok önemli ve yeri doldurulamaz etkinliklerdir ancak hem çalışanların, hem de halkın sağlığı ve güvenliği bir kez daha öncelikli olmalıdır.”

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog