MODA - TASARIMCILAR

Givenchy’de Riccardo Tisci devri kapandı

Dün yapılan açıklamaya göre 12 yıldır Givenchy’nin kreatif direktörlüğünü üstlenen İtalyan tasarımcı Riccardo Tisci, markaya veda etti. Kulislerde Versace’ye geçeceği konuşulan Tisci, Givenchy’deki kariyerine 93 koleksiyon sığdırdı.

profil
BT Ekip
03.02.2017
Givenchy’de Riccardo Tisci devri kapandı

Givenchy’de Riccardo Tisci devri kapanıyor. Hem marka hem de Tisci tarafından gelen açıklamalara göre 12 yıldır süren beraberlik sona erdi. Geçtiğimiz yıldan beri Dior, Valentino, Saint Laurent ve Chloé gibi birçok markada yaşanan ayrılıklara böylece Givenchy de eklenmiş oldu. Riccardo Tisci henüz resmi bir açıklama yapmasa da bu ayrılık kararının ardında, Milano merkezli Versace’nin başına geçme isteğinin yattığı söyleniyor. En son Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen 20 Ocak tarihli defilesinde Tisci, 2017 Sonbahar Erkek koleksiyonunu ve 2017 Bahar Couture kreasyonunu birlikte tanıtmıştı.

Hollywood’un en ünlü isimleriyle çalışan ve Oscar, Grammy, MET Gala gibi birçok kırmızı halı için yıldızları giydiren Riccardo Tisci’nin Givenchy’den ayrılmasıyla yerine kimin geleceği henüz bilinmiyor. Adele, Rooney Mara, Beyonce ve Kim Kardashian gibi isimlerin vazgeçilmez tasarımcısı olarak bilinen Tisci, Instagram üzerinden yaptığı son 3 paylaşımında markaya, ekibine, müşterilerine ve arkadaşlarına teşekkür etmeyi ihmal etmedi. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog