MODA - TASARIMCILAR

Gucci, Alessandro Michele'den sonraki ilk koleksiyonunu Milano’da tanıttı

Gucci, Alessandro Michele'nin markadan ayrılmasından sonraki ilk defilesini Milano Moda Haftası kapsamında düzenlediği defileyle sundu. Defilede, moda evinin yaratıcı ekibi tarafından hazırlanan Sonbahar/Kış 2023 Erkek koleksiyonu tanıtıldı

Gucci, Alessandro Michele'den sonraki ilk koleksiyonunu Milano’da tanıttı

İtalyan lüks moda evi Gucci, dünyanın en önemli erkek moda etkinliklerinden biri olan Milano Erkek Moda Haftası’nın açılışını, geçtiğimiz cuma günü Sonbahar/Kış 2023 Erkek koleksiyonunu sunduğu defileyle yaptı.

Bu, ikonik kreatif direktörü Alessandro Michele'nin Kasım 2022'de Gucci'den ayrıldığını açıklamasından bu yana İtalyan moda evinin düzenlediği ilk defileydi. Michele sonrası moda evinin hangi yöne gideceği büyük merak konusuydu.

Gucci henüz Michele'nin halefini seçmediğinden, koleksiyon Maison'un yaratıcı ekibi tarafından hazırlandı. Metalik renkler, deri, blazer ceketler ve ışıltı; koleksiyonun ana temalarından bazıları olarak dikkat çekti. Gucci'nin üç yıl sonra erkek podyumlarına dönüşünü kutlayan defile; bu Milano Moda Haftası'nın en çok beklenen etkinliklerinden biriydi.

Koleksiyonda; günümüz erkeğinin özgür ve sınırsız yönlerinin kıyafet ve aksesuarlara yansıması görülüyor. Gucci'nin 1980'lerin arşivlerinden ilham alan spor giysiler, dansın kodlarını çağrıştırırken; motosiklet giysileri, 2000'lerin başındaki modelleri andıran paltoların heykeltıraşlığıyla birleşiyor. Aynı dönemden ilham alan solmuş jean pantolonlar, Gucci'nin 1953'te New York'ta ilk mağazasını açtığında ilk kez lanse ettiği logoyla süslenmiş.

Önceki ve Sonraki
Haberler