MODA - TASARIMCILAR

H&M'den sürdürülebilirlik odaklı zamansız parçalar

H&M ve İtalyan markası Giuliva Heritage, sürdürülebilirlik odaklı zamansız parçalardan oluşan bir koleksiyon için iş birliği yapıyor.

profil
BT Ekip
31.08.2020
H&M'den sürdürülebilirlik odaklı zamansız parçalar

H&M, lüks İtalyan markası Giuliva Heritage ile bir iş birliği yaptığını gururla duyuruyor. Kusursuz terziliğiyle tanınan, ailenin sahibi olduğu Giuliva Heritage, klasik erkek giyim silüetlerini kadın giyim dünyasına taşıyor. Giuliva Heritage’in kurucuları Margherita Cardelli ve kocası Gerardo Cavaliere, kaliteli kumaşlarla uzun ömürlü moda yaratma konusunda tutkulular. H&M ile birlikte çift, daha sürdürülebilir kaynaklı malzemelerden yapılmış bir koleksiyonla İtalyan mirasına modern bir bakış yaratıyor ve her iki markanın döngüsel yolculuğuna paralel olarak, geri dönüşümlü kumaşlar kullanıyor. Koleksiyon, 3 Eylül'den itibaren dünya çapındaki seçili mağazalarda, Türkiye’de seçili 10 mağazada ve hm.com'da satışa sunulacak.


Giuliva Heritage’ın başlangıcında, Margherita sık sık Gerardo’nin gardırobundan ödünç alıyordu ve onun kıyafetlerini düzenli olarak giyiyordu. Bu değerleri benimseyerek, Giuliva Heritage x H&M koleksiyonu, geri dönüştürülmüş yün, geri dönüştürülmüş polyester ve organik pamuklardan üretilen klasik gömlek, özel dikim blazer ve modern trençkot sunuyor. Uçuş uçuş bluzlar, elbiseler ve birbiriyle uyumlu ikili parçalarla klasik ve öz bir gardırop sunuyor. İnce şerit ve ekoselerle beraber bej, lacivert, puslu mavi ve bordo gibi zamansız tonlara ek olarak dökümlü yaka, karpuz kol ve yüksek bel detayları bulunur.

 


Bu koleksiyon için H&M ile çalışmak harikaydı. Birlikte, zaman sınavından geçen tasarımlarla, kolay geçiş yapılabilen uyumlu parçalar yarattık. Her üründe geri dönüştürülmüş malzemeler kullandığımızdan dolayı ayrıca çok memnunuz. Süresiz, otantik ve anlamlı moda konusunda her zaman tutkulu olduk ve bu koleksiyon bunu tamamen yakalıyor.” diyor Gerardo Cavaliere ve Margherita Cardelli Cavaliere.

Bonus: Mercedes-Benz Fashion Week'ten ilk görüntüler


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog