MODA - TASARIMCILAR

Haider Ackermann, Canada Goose’un ilk kreatif direktörü oldu

Moda dünyasının en ünlü tasarımcılarından biri olan Haider Ackermann, Canada Goose markasının ilk kreatif direktörü olarak atandı. Marka, Ackermann’ın gelişini kutlamak amacıyla ürettiği özel sweatshirt için, Jane Fonda’nın başrolünde olduğu bir kampanya hazırladı

profil
BT Ekip
16.05.2024
Haider Ackermann, Canada Goose’un ilk kreatif direktörü oldu

Kolombiya doğumlu Fransız tasarımcı Haider Ackermann, markanın ilk kreatif direktörü olarak Canada Goose'a katılıyor. Hem Ackermann, hem de Canada Goose bu yeni gelişmeyi Instagram'da duyurdu. 

Canada Goose CEO’su Dani Reiss yaptığı açıklamada, “Şirketteki herkese her zaman modaya uygun olmadığımızı söyledim. Moda pazarında ürün sattığımızın ve müşterilerimizin modayı takip eden insanlar olduğunun farkındayız ancak biz bir moda markası değiliz. Biz giyimin Land Rover'ıyız" dedi. Reiss, CEO olarak görev yaptığı süre boyunca Canada Goose'un erişim alanını genişletti ve Vetements, OVO, Opening Ceremony, Y/Project, Marc Jacobs ve KidSuper gibi çok sayıda markayla iş birliği yaptı.

Reiss, marka için kreatif direktör olarak neden Ackermann'ı seçtiklerini şöyle açıklıyor: ‘Zanaatkarlık ve güzelliğin evliliği söz konusu olduğunda, Ackermann'dan daha uygun kimse yoktur. Özgün mirasımızın enerjisini ve potansiyelini kullanma konusundaki belirgin yeteneğiyle, tasarımlarımız üzerindeki etkisini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Ve söylemeliyimki Haider Ackermann ile özgünlüğe, ustalığa ve kaliteye yönelik ortak bir tutkumuz var. Haider tavizsizdir. O bir mükemmeliyetçidir. Her şeyin bizim gibi en üst düzeyde olmasını istiyor.”

Haider Ackermann, ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Beni Canada Goose'a çeken şey, yalnızca bir kategori oluşturma şekli değil, aynı zamanda özgün itibarı ve amacına bağlı kalma çabasıdır. Bu markanın dünya üzerinde yarattığı etki anlamlı ve ilham verici."

Ackermann Paris'ten çalışacak ve CEO Dani Reiss'e rapor verecek. Ünlü tasarımcının Canada Goose için hazırlayacağı ilk koleksiyonunun bu sonbaharda gelmesi bekleniyor ancak marka, bu yeni gelişmeyi kutlamak için sınırlı sayıda üretilen bir sweatshirt'e imza attı ve bu sjeakshirt için başrolünü Haider Ackermann ile Jane Fonda'nın paylaştığı, Polar Bears International'ı destekleyen bir kampanya yayınladı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog