MODA - TASARIMCILAR

Jacquemus, 2023 Sonbahar defilesiyle Versay Sarayı’nı halka açtı

Ünlü Fransız tasarımcı Simon Porte Jacquemus, kendi adını taşıyan markasının 2023 Sonbahar koleksiyonunu, dün Paris’teki Versay Sarayı’nda düzenlediği defileyle tanıttı. Kendall Jenner, Gigi Hadid ve Deva Cassel gibi ünlü isimlerin yürüdüğü defilede, Jacquemus’nun; kırmızı, siyah ve beyaz rengin hakim olduğu tasarımlarında orantılarla ve dokularla ustaca oynadığı görüldü

Jacquemus, 2023 Sonbahar defilesiyle Versay Sarayı’nı halka açtı

Son dönemin en gözde tasarımcılarından Simon Porte Jacquemus, modaya olağanüstü yaklaşımıyla, adını verdiği markasını kısa zamanda bilinen bir isim haline getirmeyi başardı.

Jacquemus, 2023 Sonbahar koleksiyonunu, 26 Haziran’da, Kral XIV. Louis'nin Paris’teki Versay Sarayı'nın bahçelerinde düzenlediği defileyle tanıttı. Dünyaca ünlü konuklar defileyi, kendileri için hazırlanan sandallarda izledi.

Defilede yürüyen isimler arasında ise Kendall Jenner, Gigi Hadid ve Deva Cassel gibi son dönemin en gözde modelleri de vardı. 2023 Sonbahar koleksiyonu için kırmızı, siyah ve beyaz renk paleti ile çalışan Fransız markanın orantılarla ve dokularla ustaca oynadığı ve tasarımlarını incelik ve deneysellik arasında dikkatli bir şekilde dengelediği görüldü. Transparan, iç çamaşırına bitişik elbiseler, balerinlerin giydiği tütüleri andıran etekler ise koleksiyonun en dikkat çeken parçaları arasında yer alıyordu. Bazı görünümlerde kullanılan peçeler ise modellerin yüzlerini hüzünlü bir şekilde maskeleyerek, izleyicilerin gözlerini tanıtılan tasarımın detaylarına kilitliyordu. Koleksiyondaki erkek giyimlerinde de tül katmanları dikkat çekiyordu. Çiçekli dantel taytlar, kare burunlu saten ayakkabılar, koleksiyonun feminen estetiğini devam ettirerek, eğlenceli kıyafetlerden oluşan koleksiyonu renklendiriyordu.

Önceki ve Sonraki
Haberler