MODA - TASARIMCILAR

Jeremy Scott, Hyundai araba parçalarından haute couture koleksiyon hazırladı

Amerikalı ünlü tasarımcı Jeremy Scott, Moschino’dan ayrıldıktan sonra Hyundai ile yaptığı iş birliğiyle gündemde. Scott, kullanılmış Hyundai araba parçalarından, Re:Style adını taşıyan haute couture bir kıyafet koleksiyonu hazırladı. Koleksiyonda araba tekerlekleri, yan aynalar gibi parçalar, iddialı kıyafetlerin parçaları olarak karşımıza çıkıyor

Jeremy Scott, Hyundai araba parçalarından haute couture koleksiyon hazırladı

Moschino’nun eski tasarımcısı Jeremy Scott, çok farklı bir projeyle gündemde. Ünlü Amerikalı tasarımcı, kullanılmış araba parçalarını haute couture olarak yeniden tasarlamak için otomobil markası Hyundai ile iş birliği yaptı.

Scott, bu iş birliğinde, alışık olduğumuz dinamik ve coşkulu tarzını, çöp olabilecek şeyleri ileri dönüştürmek için kullanıyor. Ünlü tasarımcı, iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada “Hyundai bana teklif getirdiğinde hem onur duydum, hem de meydan okudum. Daha önce hiç kullanmadığım malzemelerle bir şeyler yapma fikrini seviyorum. Atık arka lamba ve emniyet kemerleri ile elbiseler tasarlamak, yaratıcılıkla her şeye yeni bir soluk getirebileceğinizi gösteriyor” diyor.

Jeremy Scott x Hyundai imzası taşıyan ve Re:Style adını taşıyan haute couture koleksiyonunda tekerlekler gibi atılan araba parçaları, büyük boy fiyonklara sabitlenerek futüristik elbiseler olarak ortaya çıkarırken, yan aynalar ışıltılı önlüklere dönüştürülüyor. Araba telleri, nefes kesici ve renkli, askısız bir takım şeklinde karşımıza çıkıyor ve yaratıcı bir bakış açısıyla her yerden ilham alınabileceğini kanıtlıyor.

İş birliği aynı zamanda Hyundai Motor Company'nin çevre dostu üretime olan bağlılığını ve karbon ayak izine dikkat etmesini de vurguluyor.

Jeremy Scott x Hyundai'nin Re:Style koleksiyonu, 9 Nisan'a kadar Güney Kore'nin başkenti Seul’de görülebilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog