MODA - TASARIMCILAR

JW Anderson, İlkbahar/Yaz 24 koleksiyonu için kilden kıyafetler tasarladı

Her koleksiyonu büyük ses getiren JW Anderson, İlkbahar/Yaz 24 sezonu için hazırladığı koleksiyonu Londra Moda Haftası kapsamında düzenlenen defileyle tanıttı. Koleksiyonda en çok, kilden yapılan giysiler dikkat çekti

JW Anderson, İlkbahar/Yaz 24 koleksiyonu için kilden kıyafetler tasarladı

Son dönemin en başarılı tasarımcılarından biri olan Jonathan Anderson, kendi markası JW Anderson’ın İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen defileyle tanıttı. Koleksiyonun bir zanaat eğitimi niteliğinde olduğu söylenebilir. Kendi markası için kreatif direktörü olduğu Loewe'nin Polly Pocket ve Sims siluetlerini genişleten Jonathan Anderson; sağlam, kilden yapılandırılmış bir kalıp ortaya çıkardı. Koleksiyondaki, bir kısmı kilden yapılan tasarımlar büyük ilgi gördü. Markanın, defileden bir gün önce katılımcılara bir blok kil hediye etmesi aslında bir ipucu niteliği taşıyordu. Her zaman oranlar ve kıvrımlarla oynayan JW Anderson, en büyük özelliklerinden biri olan ‘aslında sade olmayan sadelik’i yeni koleksiyonunda bir kez daha kanıtlıyor.

Defile; şehrin en eklektik konser, tiyatro gösterileri ve etkinliklerine ev sahipliği yapan Londra'daki Roundhouse’da gerçekleşti. Podyum düzeni, İlkbahar/Yaz 24 koleksiyonunun ön plana çıkmasına olanak tanıyordu.

Defileyi izleyen ünlü isimler arasında Charlie XCX, Ncuti Gatwa, Chloe Cherry ve tabii ki Jonathan Anderson'ın ilham perisi Taylor Russell da vardı.

Koleksiyonda kullanılan kumaşlar ve malzemeler, oyunbazlıktaki pragmatizmi yansıtıyor. Parıltılı boncukların zarif entegrasyonu, zamansız bir zanaat özünü yakalayan karmaşık cepli elbiselerle buluşuyordu. Bomber ceketler tüylerle dolup taşarken, pantolonlar tüylü boa kemerlerle süslenmişti. Malzemeyle oyun unsuruna ek olarak, plastik torbalar; üstler ve pantolonlar şeklinde podyumda sergilendi.

Giysilerin çoğu abartılı siluetleri çağrıştırırken, ayakkabılar ilkbahar/yaz sezonu için giyim kolaylığı sağlıyordu. Örme düz ayakkabılar ve deri sandaletler podyumda yumuşak tonlarda geçiş yaptı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog