MODA - TASARIMCILAR

Kanye West Yeezy Season 4

Moda dünyasının "tam bir felaket" olarak nitelendirdiği Kanye West'in Yeezy dördüncü sezon koleksiyonu New York'ta tanıtıldı.

Kanye West Yeezy Season 4
Kanye West Yeezy Season 4
Moda dünyasının merakla beklediği Yeezy’nin dördüncü sezon defilesi dün New York’ta Louis Kahn’s Four Freedoms Park’ta gerçekleşti.

Moda dünyasında çıkan haberler bu defile için “tam bir felaketti” tabirini kullanıyor. Yeezy’nin kapüşonlu büyük beden paltolarının, ceketlerinin altında sivri ve yüksek topukluları ile topallayarak yürüyen erkek mankenler izleyicileri şaşırtan ayrıntılardan sadece birisi oldu.

Ortam bir defileden ve moda sahnesinden çok bir performans sahnesini andırıyordu ve orada olan herkes bu şovu izlemek için can atıyordu. Egosuyla ün salan Kanye West’ten de başka türlü bir sanat gösterisi çıkmazdı zaten. Yaklaşık 3-4 saat süren şov boyunca bazı mankenlerin sıcakta ayakta durmaktan yorulup çimlere oturduğu da kameralara yansıyan detaylardandı. Bu uzun soluklu şovda mankenlerin saatlerce bekletilmesi de eleştiri oklarının hedefi oldu.

İnsan teninin farklı renklerinden yola çıkarak oluşturduğu Yeezy’nin temel koleksiyonu yeni sezonda da karşımıza çıkıyor. Parka dağılmış birçok insan kendi renk tonuna yakın mayosu ile çarpıcı bir etki yaratıyor. Bu sezon özellikle dış giyim alanında daha fazla çalışılmış koleksiyondan parçalar ile Kim Kardashian, Kylie Jenner ve Kendall Jenner da tarzları ile en ön sıradan Kanye West’e destek verdiler. 

Model Chanel Iman ve Sofia Richie'nin de yürüdüğü defilenin sanat yönetiminde yine Vanessa Beecroft var.


Önceki ve Sonraki
Haberler