MODA - TASARIMCILAR

Karl Lagerfeld imzalı ilk FENDI Erkek Koleksiyonu

FENDI, Sonbahar-Kış 19-20 Erkek koleksiyonu defilesini 14 Ocak Pazartesi Milano Moda haftası kapsamında gerçekleştirdi. Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan erkek koleksiyonunun bu yılki konuk sanatçısı; yarım yüzyılı aşkın süredir FENDI kadın koleksiyonlarının tasarımını üstlenen Karl Lagerfeld oldu.

profil
BT Ekip
15.01.2019
Karl Lagerfeld imzalı ilk FENDI Erkek Koleksiyonu

Silvia Venturini Fendi ile “Konuk SanatçıKarl Lagerfeld’ın yaşam boyu sürdürdüğü yaratıcı ilişki, FENDI Sonbahar/Kış 2019-2020 Erkek Koleksiyonunda gözler önüne seriliyor.

Elle yazılmış notlar, resimler ve eskizlerden oluşan bir pano, devasa kütüphaneli bir Paris stüdyosunu Roma’daki stüdyo ile akıcı bir şekilde ilişkilendirerek bir kolaja dönüşüyor ve koleksiyonun genelinde bu tarz hayat buluyor. Tüm nesnelerin ikiliğinin vurgulandığı koleksiyonda fütürizm ile klasisizm, siyah, bej ve kahverengi ana renkler ile kırmızı ve elektrik mavisi vurgu tonlardan oluşan bir palette harmanlanıyor. Transparan malzemeler ve hacimler, FENDI’nin yarattığı hafiflik hissine tutarlılık kazandırıyor; organzeden hazırlanan smokin, şişme parka ve kabartma işlemeli kürk parçalar bu hissi vurguluyor.

Trikoları ve plongé napa parçaları işlevsel olarak ikiye ayıran fermuarlar, sağ ve sol ya da ön ve arka kısımların değişimli kullanılabilmesini sağlıyor. Lagerfeld’in imzasını yansıtan ayakkabılarda Cordovan deri veya rugan kullanılırken kovboy topukları dikkat çekiyor.

Seyahat eden FENDI erkeğine işlevsellik sunan çanta ve valizlerde metal detayların yanı sıra katlanabilme özelliği veya koruyucu şeffaf kılıflar öne çıkıyor. FENDI’nin efsanevi Baguette çantası ilk kez erkekler için de sunuluyor. Miniden maksiye, değerli timsah derisinden Selleria derisine kadar çeşitli modeller, çapraz askılı, el çantası veya bel çantası olarak kullanılabiliyor.

Anoraktan mink paltoya kadar çeşitli parçalarda gümüş ve altın renklerin metalik parıltısı, sokak giyiminden izler taşıyor. Yüksek yakalı gömleklerde ve fitilli trikolarda minik zincirlerle çizgiler yaratılıyor.

Peekaboo ailesi de Regular, X-Lite, X-Lite Fit gibi üyeleri ve versiyonları ile koleksiyonda yer alıyor.

PORTER çantanın imzası olan suya dayanıklı naylon malzeme, iki ikonik FENDI şekliyle kombine edilerek bu çağdaş işbirliğinin ultra hafif ve büyük boy tasarımlarını oluşturuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog