MODA - TASARIMCILAR

Les Benjamins 2017-18 Sonbahar-Kış

Les Benjamins markasının yaratıcısı Bünyamin Aydın, 2017 – 2018 Sonbahar/Kış Koleksiyonu ile Orta Asya’nın kartallarla avlanma sanatına etkileyici bir saygı duruşunda bulunurken, bu tarihi Moğol geleneğini keşfe çıkıyor.

Les Benjamins 2017-18 Sonbahar-Kış
Les Benjamins 2017-18 Sonbahar-Kış
Antik çağların ritüellerinden ve insanla hayvan arasındaki en temel bağlardan ilham alan koleksiyon, etnik detaylar ve barok esintili şık, sportif giysiler aracılığıyla bizi steplerden Altay dağlarına uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

Bu özgün kültürün derinliklerinden, usta işçilikle oluşturulan katmanlarla zenginleşen kentli bir gardırop doğuyor. İplik işleme, altın varak, fotoğraf gerçekliğinde tarihsel baskılar ve dokuma patchwork uygulamaları gibi değişik tekniklerle zenginleşen koleksiyon, acı sarı, bordo, lacivert, kum grisi, kırmızı ve altın sarısı gibi sıcak tonlar ile toprak tonlarından oluşan bir renk paletiyle sunuluyor.

Bomber ceketlerde serigraf baskılı imitasyon kürk paneller, fermuarlı uzun kapüşonlular, tiftikli ve kabarık baskılı detaylar koleksiyonun birbiriyle çatışan geleneksel ve çağdaş grafik motifleri birlikte kullandığı örnekler olarak dikkat çekiyor.

Bu yeni koleksiyon Paris Erkek Moda Haftası kapsamında tanıtıldı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog