MODA - TASARIMCILAR

Loewe dünyanın en popüler markası oldu

Kreatif direktörlüğünü Jonathan Anderson’ın yaptığı Loewe, 2023’ün ikinci çeyreğinde dünyanın en popüler markası oldu. Lyst’in açıkladığı listeye göre, zirvedeki Prada'yı devirerek birinci sıraya yerleşen Loewe; farklı podyum şovları, bu yıl çok popüler olan Anagram atleti, balonları, dev lilyumları ve bu yazın temel aksesuarı olan rafya el çantası ile popülaritesini artırdı

Loewe dünyanın en popüler markası oldu

Perakande satış şirketi Lyst, Dünyanın En Popüler Markaları’nı içeren listesinin 2. çeyrek ayağını açıkladı ve Loewe, ilk kez Dünyanın En Popüler Markası oldu. Jonathan Anderson'ın tuhaf tasarımları, bu çeyrekte aramaların %19 artmasını sağlayarak Prada'yı iki çeyrektir bulunduğu en üst sıradan ikinci sıraya düşürdü. Daha önce birinci sırada Gucci ve Balenciaga gibi dev markalar bulunuyordu ve her ikisi de birkaç çeyrektir unvanı elinde tutuyordu ama şimdi görünüşe göre kasabaya yeni bir çocuk geldi.

Çok sayıda farklı podyum şovu, bu yıl çok popüler olan Anagram atleti, balonları, dev lilyumları ve bu yazın temel aksesuarı olan rafya el çantası göz önüne alındığında, Loewe'nin birinci sıraya yerleşmesi hiç de şaşırtıcı değil aslında.

Listenin geri kalanına bakacak olursak, Versace bu çeyrekte beş basamak tırmanarak üçüncü sırada (muhtemelen son Dua Lipa iş birliği ve defilesi nedeniyle) yer aldı. Onu Miu Miu, Bottega Veneta, Valentino, Saint Laurent, Moncler, Gucci ve 10’uncu sırada Dior izliyor. 11’inci sırada Louis Vuitton'u görüyoruz, ardından Dolce & Gabbana, Burberry ve Jacquemus geliyor. Balenciaga 16’ncı sırada yer alırken, onu 20’nci sırada Kim Kardashian'ın Skims’i, Nike, Fendi ve JW Anderson izliyor.

Son olarak, rapora göre bu çeyrekte yükselişte olan markalar ise Goyard, Posse ve Loro Piana.

Rapora göre, bu sezonun en gözde ürünleri arasında ilk sırada ise şaşırtıcı olmayan bir şekilde Loewe'nin Tank Top'u, ardından TikTok'ta 113 milyonun üzerinde görüntülenme elde eden Onitsuka Tiger'ın Mexico 66 spor ayakkabısı yer alıyor. Versace'nin Maxi Medusa Biggie güneş gözlükleri üçüncü, Loewe'nin rafya tote çantası dördüncü, Aimé Leon Dore'nin New Balance 1906R modeli beşinci, Agolde Jorts altıncı, Alaia'nın fileli düz ayakkabıları yedinci, The Row'un City parmak arası terlikleri sekizinci, Longchamp'ın Le Pliage çantası dokuzuncu ve Loro Piana şapka 10’uncu sırada geliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog