MODA - TASARIMCILAR

Louboutin Star Wars için tasarladı

Yılın merakla beklenen filmi "Star Wars: The Last Jedi" adından çok söz ettirecek özel bir iş birliği ile karşımıza çıkıyor. Christian Louboutin, bu kez "Star Wars" için özel ayakkabılar tasarladı.

profil
BT Ekip
11.12.2017
Louboutin Star Wars için tasarladı

Daha önce "Cinderella" ve "Maleficent" filmlerinin vizyona girmesini kutlamak amacıyla Walt Disney Studios ile başarılı işbirliklerine imza atan Christian Louboutin, bu kez "Star Wars" destanının büyük merakla beklenen yeni filmi "Star Wars: The Last Jedi" için yine stüdyoyla çalıştığını duyurdu.

Christian Louboutin iş birliği hakkında şunları söyledi: “Disney'in Star Wars ile ilgili olarak beni davet etmesini hiç beklemiyordum ve çok şaşırdım. Ama sürprizleri severim ve bu davet de ilgimi çekti. İlk bakışta Star Wars ile benim evrenlerim birbirinden uzak görünüyordu ama kırmızı gezegen Crait’in resimlerini görünce bağlantıyı ve neden beni düşündüklerini hemen anladım. Bir anda aklıma güçlü fikirler ve imgeler geldi.”

Filmin Los Angeles’taki prömiyerinde lanse edilen ve tasarımıyla sınırları zorlayan, 15 cm topuklu Ballerina Ultima ayakkabı için Christian Louboutin'in koleksiyonundaki stillerin yanı sıra serinin arşivleri de ilham kaynağı oldu. Christian Louboutin, bu özel ayakkabıyı tamamlamak amacıyla filmin kahramanlarından Rey (Daisy Ridley), Koramiral Amilyn Holdo (Laura Dern), Kaptan Phasma (Gwendoline Christie) ve Rose Tico’nun ( Kelly Marie Tran) ruhunu yansıtan dört özel ayakkabı daha tasarladı.

-Rey (Daisy Ridley) için tasarlanan ayakkabı, filmdeki karakterin vücudunu saran şeritlerden ilham alan bilek bandı ile Jedi yeteneklerini ve taşıdığı Gücü yansıtan transparan üst yüzden oluşuyor. Stil, Rey’in ışın kılıcının rengini çağrıştıran mavi straslı topukla tamamlanıyor.

-Koramiral Amilyn Holdo’nun (Laura Dern) ayakkabıları, kostümünün doğal uzantısı olarak drapeli bordo pelerininden ve canlandırdığı kuvvetli ve mesafeli karakterinden ilham alıyor.

-Kaptan Phasma’nın (Gwendoline Christie) ayakkabıları, zırhının parlak gümüş deriyle temsil edilen kıvrımlarını çağrıştırırken sert ve otoriter karakterini yansıtıyor.

-Rose Tico (Kelly Marie Tran) ise Christian Louboutin tarafından tasarlanan sandaletleriyle teknik ve mühendislik etkili bir kişiliği temsil ediyor. İçinde bir stiletto barındıran kalın topuk,  dirençli ruhunu koruyan bir kabuğu yansıtıyor. 

Her stil, TIE savaş gemilerinden esinlenilen özel bir mücevherle tamamlanıyor. 

Tasarımcının ve her karakteri canlandıran oyuncunun imzasını taşıyan hatıra ayakkabılar, 7-20 Aralık arasında charitybuzz.com/StarWars adresinde açık artırmaya çıkarılıyor. Satıştan elde edilecek gelirin bir kısmı Star Wars: Force for Change adına Starlight Çocuk Vakfı’na bağışlanacak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler