MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton Cruise 2017

Hazırlanın, Louis Vuitton ile Brezilya’ya uçuyoruz! 2017 Cruise koleksiyonunu Rio de Janerio’da Niteroi Modern Sanat Müzesi’nde moda dünyasıyla buluşturan markanın yine her parçası izleyenleri büyüledi ve gündeme bomba gibi düştü.

Louis Vuitton Cruise 2017
Louis Vuitton Cruise 2017
Louis Vuitton’ın Rio’da gerçekleşen defilesi son zamanların merakla beklenen moda etkinlikleri arasındaydı. Haliyle birçok ünlü ismin de akınına uğradı. Defileyi ön sıradan izleyen ünlüler ve dünyaca ünlü bloggerlar arasında Alicia Vikander, Alessandra Ambrosio, Chiara Ferragni, Sofia Valkiers, Miroslava Duma gibi isimler vardı.

Kreatif direktör Nicholas Ghesquiere’nin Rio’yu seçmesinin sebeplerinin başında koleksiyonun ilham kaynağı olması geliyor. Söz konusu güneşli, enerjik ve mistik havasıyla büyüleyen Brezilya olunca koleksiyondaki parçalar da haliyle oldukça renkli. Renk blokları farklı formlarda dalgalar halinde kumaşlara işlenmiş.

Düz inen renk bloklarına veda etmenin vakti diyor Nicholas Ghesquiere. Koleksiyon sanattan aldığı ilhamı renklerle yorumlamasının dışında, fütüristik siluetler de spor detaylarla harmanlanmış. Bu da LV’nin zaten kendine has tarzı, başarısının şifresi değil mi? Asimetrik kesimlerin çok sık kullanıldığı koleksiyonda renkler ve desenler ise alışılmışın dışında ve bir önceki punk koleksiyonun farklı bir dönüşüm halini andırıyor.

Bilek kısmı kapalı ön kısmı parmak arası şeklinde gelen sandaletler ise en beğenilen parçalardan. Gelecek sezonun ikonik modeli böylelikle belli oldu diyebiliriz. Böylelikle gladyatör modeline de spor bir hava katılmış. Yine markanın ikoniklerinden olan uzun sivri burun ve kısa topuklu ayakkabıları da detaylarla tekrardan yorumlanarak koleksiyonda yerini almış. Düz renk ayakkabıların aksine çantalar da Rio havasına uymuş. Çok daha renkli Louis Vuitton çantalar şimdiden gönülleri fethetti. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog