MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton’dan ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’e özel üniforma tasarımı

Louis Vuitton, dünyaca ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz'in Académie des Beaux-Arts'a kabul töreni için akademisyen üniformasını tasarladı. Annie Leibovitz'e akademisyen kılıcı Condé Nast Editoryal İçerik Direktörü ve Vogue Global Editoryal Direktörü Dame Anna Wintour tarafından takdim edildi

profil
BT Ekip
21.03.2024
Louis Vuitton’dan ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’e özel üniforma tasarımı

Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Artistik Direktörü Nicolas Ghesquière, 20 Mart'ta Fransa'daki Académie des Beaux-Arts'a resmi kabulü için fotoğrafçı Annie Leibovitz'in akademisyen kıyafetini tasarladı.

Annie Leibovitz, görüntüler aracılığıyla güçlü hikayeler anlatırken çok özel anları ölümsüzleştirme yeteneğiyle tanınan, çağımızın en etkili ve saygın fotoğrafçılarından biri olarak biliniyor. Onlarca yıla yayılan kariyeri, portre fotoğrafçılığına getirdiği devrim niteliğindeki yaklaşımıyla tanımlanıyor.

Ghesquière bu üniformayı tasarlarken, geleneksel Académie tören kıyafetlerinin ayırt edici özelliklerinin yeni bir yorumunu seçti ve sembolik koleksiyonlarından biri olan ve 18. yüzyıl erkek kıyafetlerinden şekil ve estetik olarak esinlenen 2017 İlkbahar-Yaz Kadın fraklarından ilham aldı. Yüksek yakalı, tek düğmeli ceket önden kısa, arkadan kuyruklu bir cekete dönüşüyor ve ortasında bir yırtmaç bulunuyor

Özel dikim tasarım; uzun bir ceket, cigarette pantolon ve beyaz poplin bluzdan oluşuyor. Takım, genellikle erkek smokinleri için kullanılan ince dokulu bir dokuma olan siyah ‘grain de poudre’ yünden üretilmiş.

Tamamen el işçiliğiyle üretilen işlemeler, zeytin yaprağı şeklinde monokrom pirinç renginden oluşuyor ve simetrik olarak yaka, ceket önü ve kollara yayılıyor.

Nicolas Ghesquière, "Annie Leibovitz için akademisyen üniformasını tasarlamak ve onun gibi yetenekli, özgür ve vizyoner bir sanatçının fotoğraf çalışmalarına saygı duruşunda bulunmak benim için gerçek bir onur" sözleriyle duygularını ifade ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler