MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton’dan yaza özel ipek ve gözlük koleksiyonu

Louis Vuitton’un ipek ve güneş gözlüğü koleksiyonları Maison’un mirasını yeniden yorumluyor. Koleksiyonda; arşivsel ve ikonik ürünlerin değerli detaylarla süslendiği ve eğlenceli göndermelerle şekillendiği tasarımlar var

Louis Vuitton’dan yaza özel ipek ve gözlük koleksiyonu

Louis Vuitton’un canlı ve ışıl ışıl ipek koleksiyonu, yazın neşeli tonlarını kucaklıyor. Fransa ve İtalya’da geleneksel yöntemlerle üretilen eşarplar, 90, 70 ve 45 cm olarak üç farklı boyutta tasarlanmış. Zincir, kordon ve asma kilitlerle süslü monogram desenler, renkli sıcak hava balonları, çok sayıda bagaj etiketi, Damier optik illüzyon, vintage sandıklar ya da monogram çiçekler… İpek fularlardaki tasarımların tümü, Maison arşivlerinden ilham alıyor. İpek fularlar, her tarza ya da ortama uyum sağlayan kontrast parlak renklerle yeniden canlanıyor. Çok renkli, canlı bir sanat eseri görünümündeki ipek fularlar üç farklı şekilde sarınma imkanı sunup görünümlere farklı bir boyut kazandırıyor. Boynun etrafına dolandığında yüzü vurguluyor, bileğe zarif bir şekilde sarıldığında görünüme son dokunuşu katıyor, bir çantanın sapını süslediğinde ise bir çeşit takı oluyor. Kullanıcının arzularına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan bu aksesuar, şıklığın vazgeçilmez bir unsuru haline geliyor.

Güneş gözlüklerinde bu sezonun anahtar tasarımı ise, zarif ama cesur çizgiler barındırıyor. Coussin çantasındaki ikonik zincirden ilhamla monogram çiçekler, gözlük çerçevesinin her iki yanındaki metal kenara işlenmiş. Siyah veya krem asetatı süsleyen bu imza motifler; cat eye, büyük boy kare veya dikdörtgen olmak üzere üç farklı formda tüm stillere uyuyor. Louis Vuitton’un kodlarının baştan sona yansıtıldığı koleksiyon, Maison’un bilgi birikimini de yansıtıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler