MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton, lüks saatçilikteki 20’nci yılını bir kitapla kutluyor

Üst düzey saatçilik alanına 2002 yılında çıkardığı Tambour saatiyle adım atan Louis Vuitton, bu ay saatçilikteki 20’nci yılını kutluyor. Lüks moda evi, 20’nci yıla ithafen, Tambour saatlerinin hikayesini anlatan bir kitap hazırladı

Louis Vuitton, lüks saatçilikteki 20’nci yılını bir kitapla kutluyor

Louis Vuitton, 25 Kasım 2022’de, üst düzey saatçilik alanına girişinin 20’nci yılına ithafen ünlü Tambour saatlerinin hikayesini anlattığı bir kitap yayınlıyor.

Trendlere yenik düşmeden eşsiz şık saatler yaratma hedefiyle Maison, kaliteli saat yapımındaki İsviçre geleneğinin en yetenekli zanaatkarlarını La Fabrique du Temps Louis Vuitton’da bir araya getirdi. Louis Vuitton, Maison’un kendine özgü çekiciliği ve yüksek standardıyla eşleşen yaratıcı özgürlüğün bir göstergesi olarak 2002’de Tambour saatini piyasaya sürdü ve bu ayırt edici yaklaşımıyla büyük başarı kazandı.

Gazeteci ve lüks saat uzmanı Fabienne Reybaud yazıları ile, Tambour tasarımının yaratıcı kökenleri ve Louis Vuitton saatlerinin tarihinin yanı sıra La Fabrique de Temps’ın hassas çalışmasını keşfediyor.

Önemli modellerin ve saat uzmanlarından özel bilgilerin yer aldığı kitap; koleksiyoncular ve saat tutkunları için yararlı bir kaynak görevi görüyor.  450’den fazla çizimi ve gösterişli tasarımıyla kitap, tüm saatçilik ve Louis Vuitton yaşam tarzını severler için başlı başına güzel bir obje olarak dikkat çekiyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler