MODA - TASARIMCILAR

Pharrell Williams’tan Tiffany & Co.’ya özel koleksiyon

Louis Vuitton’un kreatif direktörü Pharrell Williams”ın lüks mücevher markası Tiffany & Co. için hazırladığı 19 parçalık ‘Tiffany Titan’ koleksiyonu altın, elmas ve tasarımın birleşiminden oluşuyor

profil
BT Ekip
06.05.2024
 Pharrell Williams’tan Tiffany & Co.’ya özel koleksiyon

Pharrell Williams, yaratıcı yeteneğini şimdi Tiffany & Co. için kullanıyor. Louis Vuitton’un kreatif direktörü olarak başarısını kanıtlayan ünlü müzisyen, lüks mücevher markası için ‘Tiffany Titan’ adlı bir koleksiyon hazırladı. Geçtiğimiz Haziran ayında Pharrell'in Louis Vuitton'daki tanıtımıyla kök salmaya başlayan bu iş birliği, cesur tasarımı gösterişli malzemelerle harmanlayan bir dizi nefes kesici parçadan oluşuyor.

‘Tiffany Titan’ koleksiyonu, Pharrell Williams'ın su ve mitolojiye olan uzun süreli yakınlığından ortaya çıktı ve özellikle antik deniz tanrısı Poseidon'dan ilham aldı. Wiliams’ın suyla bağlantısı çok derinlere dayanıyor ve Virginia Beach'in Atlantis kıyı topluluğunda geçirdiği çocukluğuna kadar uzanıyor. Bu tematik etki; tamamı Poseidon'un üç çatallı mızrağını anımsatan keskin, mızrak şeklindeki tasarımlarla karakterize edilen kolyeler, küpeler, bilezikler ve yüzüklerden oluşan 19 parçalı koleksiyona canlı bir şekilde yansıyor.

Koleksiyonda göze çarpan parçalar arasında, 18 ayar sarı altından yapılmış ve pavé pırlantalarla süslenmiş, mızrağı andıran motifleriyle boynu zarif bir şekilde saracak şekilde tasarlanmış, hayranlık uyandıran 55.000 doları tutarındaki kolye yer alıyor. Koleksiyonda ayrıca her ikisi de aynı lüks mücevher unsurlara sahip olan 39.000 dolar değerinde tokalı kolye ve 26.000 dolar değerinde bağlantı bileziği de yer alıyor. Temayı daha da kucaklayan, 16.500 dolar tutarındaki beş sıralı yüzük, çarpıcı bir kontrast sunarak koleksiyonun ‘siyahlığın içindeki güzellik’ kutlamasını vurguluyor.

Pharrell Williams'ın Tiffany & Co.'nun yetenekli tasarım ekibiyle uygulamalı yaklaşımı, markanın zengin mirasını yenilikçi vizyonuyla dokumasına olanak tanımış ve yalnızca geleneğe saygı duyan değil aynı zamanda onu yeni bir ihtişam ve sofistike çağa taşıyan bir koleksiyonla sonuçlanmış. Pharrell Williams, iş birliğine ilişkin olarak "Onların işçiliğine hayran kaldım" diyerek, titiz ayrıntılara ve sanata olan hayranlığının altını çiziyor.

Pharrell Williams'ın ‘Tiffany Titan’ koleksiyonu hem meraklılar, hem de koleksiyonerler için Tiffany & Co.'nun web sitesinde satışa sonuldu. Fiyatlar 3.400 dolar ile 55.000 dolar arasında değişiyor ve her lüks ve tasarım tutkunu için bir şeyler vaat ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog