MODA - TASARIMCILAR

Raisa&Vanessa’dan disko günlerine dönüş

İlhamını Barok mimari ve dönemin Florent Şövalyeleri‘nden alan, günümüz disko formlarını ipek, kadife, şifon kumaşlarda taş işlemelerle buluşturan Raisa & Vanessa, “Disco Knights’’ koleksiyonunu tanıttı.

profil
BT Ekip
26.02.2018
Raisa&Vanessa’dan disko günlerine dönüş

Bu sezonda vatkalı ceketler, pantolonlar, ikili takımlar ve taş işlemelere ağırlık veren Raisa&Vanessa, pantolon-ceket takımlarından, uzun, mini ve midi etek boylarına uzanan arkadaş grubu ürünleriyle alışılmışın dışında seçenekler sunuyor.

Semicouture, Pret-a Porte ve Haute Couture bölümlerinden oluşan koleksiyonda ipek, krop, kadife ve dantelin yanı sıra özel dokularla baskı uygulanan kumaşlar Orta Çağ’a göndermede bulunuyor. Bohem esintilerin hakim olduğu Semicouture’da kadifenin ele geçirdiği, leopar desenler volanlarla tamamlanıyor. Dantel elbiselerin, ikili kadife ve rugan takımların marka DNA’sını yansıttığı koleksiyonda, taşlarla işlenen şifon gömlekler sezona yepyeni bir boyut kazandırıyor.

İpek, kadife, dantel ve farklı dokudaki kumaşlara uygulanan baskılarla hazırlanan Pret-a Porte’de; trençkotlar, ceketler, İspanyol paçalar, tulumlar, taş baskılı taytlar ve sweatshirt takımları karşımıza çıkıyor. Yurtdışından getirilen 3 boyutlu kristallerin ve kasalı Swarovskilerin el işçiliği ile uygulandığı; fırfırlı, tüylü modlarla hazırlanan, uzun, midi ve mini elbiselerin yer aldığı Haute Couture ise koleksiyonun en çarpıcı kısmını oluşturuyor.

‘’Disco Knights" koleksiyonunda kadife, fırfır ve kristalize taşlar 2019 kışına yön veriyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog