MODA - TASARIMCILAR

Serena Uziyel, New York’ta ilk mağazasını açtı

Başarılı Türk modacı Serena Uziyel, öğrenciliğinin geçtiği New York’taki ilk mağazasını Broome Caddesi'nde açtı. Uziyel, Amerika serüvenini bu sonbaharda açılacak Madison Caddesi ve Boca Raton, Florida’daki mağazalarıyla devam ettirecek

profil
BT Ekip
04.06.2024
Serena Uziyel, New York’ta ilk mağazasını açtı

Geleneksel zanaatkarlık tekniklerini modern dokunuşlarla yeniden canlandıran Serena Uziyel, eşsiz tasarımlarıyla dünyada adını duyurmaya devam ediyor. Kendine özgü tarzı ve estetik anlayışıyla markasını inşa eden Serena Uziyel, Amerika'nın moda merkezi New York'un Broome Caddesi'nde bulunan yeni mağazasında eşsiz tasarımlarını sergiliyor.

Broome lokasyonu, Serena Uziyel için genç bir öğrenciyken yaşadığı New York’a dönüş anlamına geliyor. Bu sebeple de Amerika’da açtığı ilk mağazanın Broome’da olması tasarımcı için çok büyük bir anlam ifade ediyor.

Duygularını “Markamın mağazasını okuduğum ve çok önemli deneyimler kazandığım şehirde iki farklı yerde açmak inanılmaz heyecan verici” sözleriyle ifade eden Uziyel, bu hamleyi bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi olarak tanımlıyor.

Mimari tasarımcı Esra Güray ve iç mimar Vivian Elvaşvili tarafından tasarlanan mağazanın konseptinde; doğal meşe unsurlar ve natürel tonlarda tercih edilen döşemeli raflar, koyu renkli tavanla eşsiz bir kontrast oluşturuyor.

Serena Uziyel, genel olarak minimal çizgilerin hakim olduğu mağazanın tasarımında dikkatleri markanın ayakkabı ve çanta modellerine çekmeyi amaçlıyor. Her bir model, Uziyel ve 200 zanaatkar kadından oluşan ekibi tarafından geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş zanaatkarlık tekniklerinin çağdaş bir tasarım anlayışıyla buluşmasıyla hayata geçiriliyor.

Mağazada, markanın imzası haline gelen Catena model çanta ve ayakkabıyı, dinamik tonlardan yeni metalik versiyonlarına kadar birçok farklı formda ve renkte görmek mümkün. Aynı zamanda mağazanın ürün seçkisinde yine bir Serena Uziyel imzası olan çok özel örme ve bükme teknikleri ile raffia ve doğal ketenden üretilen modelleri de yer alıyor.

Serena Uziyel Broome Caddesi’nde başladığı Amerika serüvenini bu senenin sonbaharında açılacak Madison Caddesi ve Boca Raton, Florida’daki mağazalarıyla devam ettirecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler