MODA - TASARIMCILAR

‘Spirited Away’, Loewe klasiklerinin üzerinde hayat buldu

2001 Studio Ghibli yapımı, Oscar ödüllü efsanevi animasyon filmi ‘Spirited Away’, İspanyol markası Loewe tarafından kapsül koleksiyona dönüştürüldü. Loewe X Spirited Away adlı koleksiyonda, filmdeki karakterlerin de süslediği birbirinden renkli parçalar yer alıyor

‘Spirited Away’, Loewe klasiklerinin üzerinde hayat buldu

Ünlü İspanyol markası Loewe, Studio Ghibli’nin Oscar ödüllü filmi ‘Spirited Away’dan ilham alarak bir koleksiyon hazırladı. Dünyanın dört bir yanından hayranı bulunan, fantastik anime filmleriyle ünlü Japon animasyon evi Studio Ghibli ile Loewe’nin ilk iş birliği, stüdyonun birçok ünlü filminden biri olan ‘Komşum Totoro’yu içeriyordu ve geçen yıl Ocak ayında piyasaya çıkmıştı. Koleksiyonun başarısı, iş birliğinin devamını getirdi ve bu kez Studio Ghibli’nin efsaneye dönüşen filmlerinden biri olan 2001 yapımı ‘Spirited Away’; Loewe  X Spirited Away adıyla kapsül bir koleksiyona hayat verdi. Hayao Miyazaki’nin yönettiği, Studio Ghibli yapımı bu epik animasyon film; 10 yaşındaki ‘Chihiro Ogino’nun tanrıların, cadıların ve ruhların manevi dünyasında dolaşmasını konu alıyor. Sadakat, dostluk ve cesarete övgü niteliğindeki film, 75. Akademi Ödülleri’nden En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülle dönmüştü.

Loewe X Spirited Away koleksiyonu, filmin karakterlerine Loewe’den bir dizi temel parçalar üzerinde hayat veriyor. Fringy Susuwatari anahtarlıklar, Kaonashi ve Ōtori-Sama deri terlikler, Chihiro pamuklu battaniyeler; koleksiyonda yer alan parçalar arasında.

Kapsül koleksiyonun Juergen Teller tarafından çekilen tanıtım kampanyasında ise; aralarında şarkıcı Dua Saleh, modeller Kit Butler, Hyunji Shin ve Mica Arganaraz’ın da bulunduğu birçok isim yer aldı.

Loewe ve Studio Ghibli’nin Spirited Away kapsül koleksiyonu, 7 Ocak'ta loewe.com’da ve mağazalarda satışa çıktı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog