MODA - TASARIMCILAR

Stella McCartney’den eğlenceli Disney koleksiyonu

Geçtiğimiz aylardı Minnie Mouse için puantiyeli bir takım elbise tasarlayan İngiliz modacı Stella McCartney, Disney ile yeni bir iş birliğine imza attı. McCartney, Walt Disney’in 1940 yapımı animasyon filmi ‘Fantasia’dan ilham alan eğlenceli ve renkli uniseks bir koleksiyon hazırladı

Stella McCartney’den eğlenceli Disney koleksiyonu

İngiliz tasarımcı Stella McCartney, Disney ile iş birliğine imza atarak, Walt Disney’in 1940 yapımı animasyon filmi ‘Fantasia’dan ilham alan eğlenceli bir İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonuna imza attı.

Unisex olarak hazırlanan kapsül koleksiyon; moda ve fanteziyi eğlenceli Disney karakterleriyle harmanlayarak Walt Disney Animation Studios’un renkli dünyasını yeni nesle tanıtmayı hedefliyor. 1940'larda LVMH'nin nona source firmasının yenilenmiş eski stok ipeklerine basılmış nadir Disney posterlerinin yer aldığı koleksiyon; yenilenmiş, yeniden yapılandırılmış ve geri dönüştürülmüş liflerin de arasında bulunduğu yüzde 78 çevre dostu malzemelerden yapılmış.

Koleksiyonda; ‘Fantasia’ filminin ‘The Sorcerer's Apprentice’ bölümünden Mickey ve süpürge sopası grafiklerine sahip trikolar, ‘Pastoral Symphony’ bölümünden sahneler ve organik pamuklu jarse kapüşonlular ve ‘Fantasia’ baskılı yeleklere kadar çeşitli giyim stilleri yer alıyor. Ayrıca, Mickey'nin kafası şeklinde, zincir detaylı, vegan deri kayışlı, siyah kadife omuz çantası, siyah, geri dönüştürülmüş naylondan sırt çantaları ile beyaz, Mickey motifli kamera çantaları ile vegan aksesuarlar da bulunuyor. Koleksiyon ayakkabı açısından da geniş bir alternatif sunuyor. Örneğin markanın imzası olan Elyse platform ayakkabılarda ‘Fantasia’ baskıları kullanılmış ve platform espadrille Gaia gladyatör sandaletleri beyaz bir Mickey çizimiyle yeniden tasarlanmış.

İlkbahar/Yaz 2022 unisex koleksiyonunu, 2022 sonbaharında piyasaya sürülecek olan ve çocuklar için hazırlanan Stella McCartney Kids kapsül koleksiyonu takip edecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler