MODA - TASARIMCILAR

Tiffany & Co., baharı Botanica koleksiyonuyla kutluyor

Mücevher markası Tiffany & Co.; bu yıl üç periyodda piyasaya süreceği Botanica koleksiyonuyla botanik dünyasını elmaslar ve renkli değerli taşlarla yorumluyor. Orkide ve karahindibalardan salkımlara ve devedikenlerine kadar birçok çiçek, koleksiyonda yenilikçi, dönüştürülebilir mücevherler olarak ortaya çıkıyor

Tiffany & Co., baharı Botanica koleksiyonuyla kutluyor

Lüks mücevher markası Tiffany & Co.; baharı, Blue Book 2022: Botanica adlı koleksiyonuyla kutluyor. Bitki örtüsünün zamansız güzelliğini yansıtan Botanica; Tiffany'nin mirası olan motifleri yeniden yorumlayarak, dünyanın en iyi elmaslarını ve renkli değerli taşlarını sergileyen çağdaş mücevher tasarımları haline dönüştürdü. Orkide ve karahindibalardan salkımlara ve devedikenlerine kadar birçok çiçek, koleksiyonda yenilikçi, dönüştürülebilir mücevherler olarak yeniden ortaya çıkıyor. Jean Schlumberger'in zengin flora yorumlarıyla her çiçek, uhrevi bir mücevher bahçesinin bir parçası haline geliyor.

Tiffany & Co. Ürün ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexandre Arnault, “Botanica; Tiffany & Co.’nun bugün temsil ettiği her şeyin nihai ifadesidir” diyor ve ekliyor: “Bu, yeni nesil için yenilik yaparken mirasımızı da onurlandırmakla ilgilidir.” Koleksiyonda, uzun süredir Tiffany & Co.'da yaratıcı bir ilham kaynağı olan belirli çiçek motifleri yeniden tasarlanmış. 20’nci yüzyılın başlarından kalma Louis Comfort Tiffany saç süsünden tek bir tasarım öğesi, örneğin karahindiba tohumları; bir dizi elmas tasarımda kullanılmış.

Botacina’daki birçok dönüştürülebilir tasarımdan biri de; beş benzersiz stilde takılabilen karahindiba esintili kolye. Değiştirilebilir iki kolye ucu, bir baget pırlanta gerdanlık ve uzun bir pırlanta zinciri ile kolye; kolaylıkla dönüşmesini sağlayan yenilikçi mekanizmalara sahiptir. Yaygın çiçek türleri ile nadir ve egzotik olanları yan yana getiren orkide de, Botanica'nın önemli bir motifi. G. Paulding Farnham'ın Tiffany'nin 1889 Paris Exposition Universelle'deki sergisi için yarattığı orkide broşları geliştirilerek elde edilen yeni orkide tasarımları, heykelsi ve dikkat çekici derecede gerçekçi. Diğer bir tema olan devedikeni, zarif bir dokuya sahip karmaşık mücevherler olarak şekilleniyor. Zanaatkarlar, devedikenlerinin dikenli dokusunu taklit etmek için trilyonlarca kesilmiş değerli taşı hassas açılarda ve mümkün olduğunca birbirine yakın olacak şekilde elle yerleştirmiş.

Tiffany & Co.; Botanica'yı ilkbaharda Amerika’da, ardından Londra'da bir yaz açılışı ve son olarak Çin'de bir sonbahar lansmanı ile üç dalga halinde piyasaya sürecek. İlk bahar koleksiyonunda, 85'in üzerinde olağanüstü Tiffany & Co. High Jewelry tasarımı yer alacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler