MODA - TRENDLER

Trend: Kadife metropol hayatında

Kadife hem zamansız hem de bizi belirli bir zaman dilimine götürme gücü olan bir kumaş. Çocukluğunuzun vazgeçilmesi kadife salopetler ya da 70’lerin ikonik kadife İspanyol paça pantolonları kuşkusuz sizin için birçok şey simgeliyor. Tüm gün doyasıya oyun oynadığınız günlere duyduğunuz özlem ya da 70’lerin özgür ruhuna karşı hissettiğiniz nostalji, 2020 sonbaharında yeni formuyla tekrar sahnede.

profil
Irmak Peltekoğlu
12.11.2020
Trend: Kadife metropol hayatında

Kadife, yumuşaklığı ve ısıyı içeriye hapsetme özelliğiyle özellikle daha soğuk aylarda dolabınızın vazgeçilmez bir parçası olmaya aday. Ayrıca kumaşın yapısından kaynaklanan Retro his kendinizi 70’lerin ve 80’lerin Özgür Çocukları gibi hissetmenizi sağlayacak. 


Soğuk ve yağmurlu kış aylarında Prenses Diana kadar şık görünmek ama bir o kadar da rahat hissetmek için kadife pantolonunuzu yağmur çizmelerinizin içine sokup desenli bir kazak ile tamamlayabilirsiniz. Özellikle Diana’nınki gibi desenli kazaklar Kasım ve Aralık ayları boyunca yeni yıl ruhunu yansıtmanızı sağlayacak. Kadife elbise tercihi ise size tek adımda sofistike bir görünüm verecek.

Bonus: Prenses Diana'nın hafızalara kazınan 10 stili


Jane Fonda’nın 80’ler stilini en güzel şekilde yansıtan kadife paltosu, 2020’ye de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir trend. Hafif vintage ve retro bir görünümle 2020 sokak stiline kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz. Daha moda öncüsü bir görünüm için postal botlarla kombinleyebilirsiniz. 


Kadife bir takım elbise ile soğuk aylara mükemmel şekilde uyum sağlayacaksınız. İster topuklu botlarla ofise, ister rahat spor ayakkabılarla hafta sonu giyebileceğiniz kadar kullanışlı ve her ortama uyum sağlayan bir kadife takım ile gardrobunuzu güncelleştirebilirsiniz. 

Bonus: Emily in Paris stil kodları


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog