YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Ara tatil için 4 etkinlik önerisi

On binlerce öğrenci için bir hafta sürecek olan ara tatil başladı. Çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici 4 etkinlik seçtik.

profil
BT Ekip
15.11.2019
Ara tatil için 4 etkinlik önerisi

UNIQ Expo'da 1500 metrekarelik dev bir Pop Art arenası sunan Andy Warhol sergisi, tüm çocukları sanata ve renklerin dansına davet ediyor. Pop Art'ın öncüsü Andy Warhol ve bu akımın en önemli temsilcilerinin orijinal eserlerinin yer aldığı Andy Warhol sergisi, ara tatile sanat ve renk katıyor.Odeabank'ın ana sponsorluğunda 29 Mart'a kadar sürecek olan sergi, tatil boyunca her gün açık. Pop Art'ın öncüsü Andy Warhol başta olmak üzere, yine bu akımın en önemli isimleri arasında olan Keith Haring, Roy Lichtenstein ve James Rosenquist'in 100'den fazla orijinal eserinin yer aldığı sergi, çocukların hayal dünyasına yeni renkler katacak.Çocuklar bu sergide; Andy Warhol'un renkli Pop Art dünyasını ve 50'li yılların tüketim çılgınlığını keşfederken, sanatın keyifli, eğlenceli tarafıyla da tanışacaklar. Roy Lichtenstein’ın Van Gogh odasında hayal dünyalarını genişletecek, New York sokak sanatçısı Keith Haring’in grafitileriyle renklenecek, 60'lı yılların diskoteğinde dans edecek ve eğlenerek öğrenecekler.


Dünyaca ünlü isimlerin balmumu figürlerinin interaktif bir eğlence ortamında sergilendiği Madame Tussauds İstanbul, Ekim ayında başlattığı ‘tek fiyat’ kampanyasına eğitim-öğretime verilecek bir haftalık ara tatilin ilk hafta sonunu da dahil ederek devam ediyor. 18 Kasım’a kadar online ve gişeden satın alınacak çocuk ya da yetişkin biletleri tek fiyat avantajı ile 39 TL’ye satışa sunuluyor. 250 yıllık bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds’nun İstiklal Caddesi üzerinde yer alan merkezinde, farklı zamanlarda farklı coğrafyalarda yaşamış tarih, kültür-sanat, bilim, spor ve eğlence alanlarında ün yapmış kişilerin balmumu figürleri sergileniyor. İnteraktif bir eğlence deneyimi sunan Madame Tussauds İstanbul’da, Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Zeki Müren, Müslüm Gürses, Cristiano Ronaldo, Murat Boz, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Justin Bieber, Brad Pitt, Julia Roberts, Madonna, Albert Einstein, Steve Jobs gibi 70’den fazla ünlü ismin balmumu figürü yer alıyor.


Maltepe Park AVM, minik misafirlerini, dünyaca ünlü Frozen çizgi film karakterleri Elsa ve Anna’nın karlar ülkesine davet ediyor. 14-24 Kasım tarihleri arasında, saat 12.00 - 20.00 aralığında düzenlenecek LEGO® Disney Frozen 2 etkinliğinde çocuklar hem Karlar Ülkesi filminin en sevdikleri karakterleri ile buluşacak, hem de birbirinden renkli LEGO® parçalarını kullanarak yaratıcılıklarını geliştirecek, yaşıtlarıyla birlikte keyifli vakit geçirme şansını yakalayacak. Etkinliğe tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.


Öğrenciler 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline dans ile girecek. 16 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek Bilkent Dans Günleri’nde Ankara’da yer alan dans okullarının öğrencileri performans sergileyecek. Bilkent Center, hafta sonu renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaparak; 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili öncesinde öğrencileri keyifli bir gösteri ile buluşturacak. 16 Kasım Cumartesi günü 14.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Adım Sanat, Hayal Sahnesi, Fame, Oya Akın, D.Dans, ve BY Sanat dans okullarının öğrencileri yıl sonu gösterileri için hazırladıkları çalışmaları ziyaretçilerin beğenisine sunacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler