YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklar için 23 Nisan'a özel etkinlikler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı pek çok etkinlikle kutlanıyor. İstanbul’dan Samsun’a pek çok şehirde çocuklarınızla keyifli bir gün geçirebileceğiniz etkinlikleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
22.04.2019
Çocuklar için 23 Nisan'a özel etkinlikler

23 Nisan Etkinlikleri İstanbul Oyuncak Müzesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günde hem yeni yaşını hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünyanın farklı ülkelerindeki çocuklara sevgi dolu mektuplar ve resimler göndererek kutlayacak. Şenlik havasında geçecek 23 Nisan kutlamaları 13:00- 15:00 saatleri arasında gerçekleşecek. 23 Nisan gününe özel olarak 0-18 yaş misafirler müzeyi ücretsiz olarak gezebilecek. 

Etkinlik Programı 
13:00 – 13:45 “Gönül Yeprem ve Kukla Şerbet” Çocuk Konseri 
14:00 – 14:45 “ İstanbul Oyuncak Müzesi’nden Mektup Var!” Atölye Çalışması 
 


Eskişehir Sazova Parkı’nın içindeki Masal Şatosu 23 Nisan’da özel bir programla kapılarını açacak. 10.00-17.00 saatleri arasında sürecek olan 6. Çocuk Şenliği kapsamında Şubadap sahneye çıkacak. 
 


Rezan Has Müzesi Eğitim-Atölye Programları tarafından 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında ve “Toprağın Mirası” sergisine paralel düzenlenen “Çamurdan Antik Köyüm” atölyesi 7-10 yaş arası çocuklar için düzenleniyor. Katılım için rezervasyon formunu doldurmanız gerekiyor. Atölye öncesinde “Toprağın Mirası” sergi turunu gerçekleşecek. Çocuklar sırasıyla Neolitik, Kalkolitik, Tunç, Demir, Yunan, Roma ve Selçuklu vitrinlerindeki eserleri görecek; o dönemlerde yaşamış insanların hayatlarına dair fikir sahibi olacaklar. Daha sonra atölyede çamurdan tabletlerin üzerinde iki boyutlu bir antik köy/kent tasarlayacaklar. 11.00-12.00 arasındaki etkinlik ücretsiz.


41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, 40 ülkeden yaklaşık 800 çocuğun katılımıyla Samsun’da çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek. Şenlik yürüyüşü, piknik ve konserlerden oluşan program hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 


Nesin Vakfı bu yıl da çocukları Çatalca’daki çiftliğinde ağırlıyor. Şenlik çerçevesinde çocuklar açık havada eğlenceli bir gün geçirecek, boyama, çömlek yapımı, müzik aleti çalma gibi etkinliklere katılacak. Saat 10.30’da Taksim, Gümüşsuyu’ndaki Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün önünden servis var. Katılım ücretsiz, destek olmak isteyenler bağışta bulunabilir. 


Tasarlamaya ve modaya meraklı çocuklar için 20-23 Nisan tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi'nde ‘Yaratıcı Çanta Atölyesi’ var. İstanbul Modern ortaklığı ile gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklara hayal dünyalarını bez çantalara dökebilecekleri bir ortam sunuluyor. Etkinlik 6-10 yaş aralığında olan çocuklar için uygun ve ücretsiz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog