YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 31 Mart- 7 Nisan etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için tiyatrodan fotoğraf yarışmasına çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
01.04.2016
Çocuklarla 31 Mart- 7 Nisan etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocukları için harika etkinlik önerileri...

Coding İstanbul ile Çocuklar Kendi Oyunlarını Yazacak!

Çocuklarımıza dünyada değişen trendleri yakından takip etmelerini sağlamak, yeni gelişmeleri kültürle harmanlayarak yeni modeller ve inovatif yaklaşımlar kazandırmak amacı ile oluşturulan proje, yeni öğrencileri ile devam ediyor. Geleceğin yazılımcılarına temel oluşturacak ve çocukları kod yazma konusunda belirli bir seviyeye taşıyacak olan Coding İstanbul Projesi ücretsiz olarak verilmekte. 2-3 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitime dünyadaki trendleri yakından takip eden tüm çocuklar davetli.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/atolyeler/cer-atolyesi/coding-istanbul

İki Kova Su

Köyün Bekçi'sinin Güneş ve Çiçek adında iki kızı vardır. Köyün zengini Altınkese ve Kunduracı ise Bekçi'ye rağmen, bu güzel kızlarla evlenmek ister. Fakat Kunduracı'nın yeni bir hayat kuracak parası, Altınkese'nin de işi dışında hiçbir şeye ayıracak zamanı yoktur. Bir gün köye gelen Eskici'nin kurduğu oyun sayesinde herkesin hayatı değişir. Mutluluk Dağıtan Eskici isimli eğlenceli oyunu 7 yaşının üzerindeki tüm çocuklar 3 Nisan Pazar günü izleyebilir.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/tiyatro/muzikal/gaziosmanpasa-sahnesi/iki-kova-su

Epilepsiye Objektif Ol Fotoğraf Yarışması

Dünyada 50 milyon kişinin etkilenmesi nedeniyle en yaygın nörolojik bozukluklardan biri olan epilepsi hastalığına dikkat çekmek amacıyla Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, Sanofi’nin desteğinde “Epilepsiye Objektif Ol” isimli bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut jüri üyeleri arasında yer alıyor. 6 yaşından büyük herkesin katılabildiği yarışmaya son başvuru tarihi 27 Nisan 2016.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/diger/epilepsiye-objektif-ol-fotograf-yarismasi

Şehirde yeni ne var?

Herkesin hayattan keyif aldığı, eğlendiği, kendini dinlediği ve rahatladığı şeyler farklıdır. Kimi kişisel gelişimiyle, kimi sanatsal yönünü geliştirerek, kimi yeni tadımlar ve yeni keşifler yaparak, kimi de farklı kültürler tanıyarak anın keyfini çıkarır. Fikir Terapisi ise tam da burada karşımızı çıkıyor. Ailelere ve çocuklara sunduğu gezici atölyeler, konuşma partileri, tadım, kişisel gelişim ve çocuk aktiviteleriyle aileleri tekrar güncel hayata döndürürken daha keyifli ve daha verimli vakit geçirmemize imkân tanıyor. Fikir Terapisi kendi işinde uzman ve işini severek yapan eğitmenlerle, kalabalık olmayan ve ihtiyaçlarımıza cevap verecek bir ortamda, lezzetli ikramlar eşliğinde yeni deneyimler edinebileceğimiz birkaç saat sunuyor.

www.fikirterapisi.com

Evde ne yapsak?

Etkinliklerini severek takip ettiğimiz Atölye 5 artık atölye kutularıyla evimize geliyor. Atölye 5 kutularıyla oyun dolu bir dünya oluşturarak çocukların ve büyüklerin keyifli vakit geçirmesini sağlayacak. Atölye 5’in kendi yaptığı atölyelerden esinlenen oyun kutuları 0-6 yaş grubundaki çocukların el becerilerini geliştirecek, yeni şeyler öğrenirken eğlenceli zaman geçirmelerini de sağlayacak pek çok aktivite içeriyor.

http://atolye5.co/atolye5kutuda/

 

Önceki ve Sonraki
Haberler