YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 5-11 Ağustos etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için kısa film atölyesinden sergilere çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
05.08.2016
Çocuklarla 5-11 Ağustos etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

Akbatı Avym’de Yaz Okulu ve Ağustos Etkinlikleri

Akbatı AVYM Ağustos ayında, çocuklara keyifli bir tatil geçirtecek, eğlendirirken öğretecek ve hobi kazandıracak. Birbirinden eğlenceli çocuk etkinliklerin yanı sıra, 9 Ağustos - 8 Eylül tarihleri arasında, toplamda 5 hafta sürecek “Akbatı Yaz Okulu” haftanın iki günü miniklerle buluşacak. Akbatı AVYM, yaz okulunun yanı sıra Ağustos ayı çocuk etkinlikleriyle de minikleri eğlenirken, el becerilerini geliştirmeye ve yaratıcılığa davet ediyor. Minikler, evlerini güzelleştirecek objeleri, farklı materyallerden hobi malzemeleriyle Akbatı AVYM’nin keyifli etkinliklerinde yapacak.

http://akbati.com/

Pixilation Kısa Film Atölyesi

Çocuklar ‘Pixilation Kısa Film Atölyesi’nde kendi kısa animasyon filmlerini hazırlayacak. Ortak bir hikâyenin farklı yorumlarının üretildiği atölye çalışmasında çocuklar senaryo oluşturma, oyunculuk, fotoğrafçılık gibi roller üstlenerek ortak animasyonlarını tamamlayacaklar. İstanbul Modern çocuklara sanatla dolu bir yaz programı sunuyor. Müze uzmanlarının yönetiminde düzenlenen atölye çalışmalarına günlük ya da haftalık kayıt yaptırmak mümkün. 7-12 yaş arasındaki çocuklar bu eğlenceli atölyelere katılabilir.

http://www.istanbulmodern.org/

Koleksiyon Atölyesi

Çocukken hiç koleksiyonunuz oldu mu? Peçete, silgi belki de oyuncak araba. Koleksiyon ister amatör ister profesyonel amaçlı olsun, bireyin hayata bakışını farklılaştıran bir süreçtir. Koleksiyoner meraklı ve araştırmacı yönünü geliştirirken bir yandan da sabretmeyi öğrenir. Gözlem yaparken bir yandan bütüncül bakmayı keşfeder. Atölyede takım çalışmaları ile sosyal becerileri geliştirici uygulamalara da yer verilecek.  8-12 yaşındaki çocuklar atölyeye katılabilir.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Mikroskoptan Resimler

Bilimin araştırma teknikleri ile plastik sanatları buluşturan program, çocukların sık rastladıkları soğan kabuğu, kum, yaprak gibi malzemelerin mikroskop ile nasıl göründüklerinin incelenmesi ile başlayacak. Ardından gördükleri görüntülerden yola çıkarak bu mikro dünyanın resimlerini su bazlı boyalar kullanarak üretecekler. Program müzenin “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisinin gezilmesi ile tamamlanacak. Ağustos ayı boyunca Cuma günleri gerçekleşecek atölyeye 7-12 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

Şapkadan Heykeller

Program kumaş, kağıt, keçe, karton gibi malzemeler ile bir heykel yapımına odaklanıyor. Çocukların katıldıkları bu heykel atölyesinde üretilen heykeller aynı zamanda bir şapka işlevini de taşıyor. Biçim vermenin ve şekiller üretmenin çözümlerinin arandığı bu çalışmanın ardından çocuklar atölyeden tasarladıkları şapkalarla ayrılıyor.

http://www.istanbulmodern.org/

Önceki ve Sonraki
Haberler