YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 6-12 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için yine birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikleri yazdı. Bu hafta Anneler Günü’ne özel etkinlikler dikkat çekiyor.

profil
BT Ekip
06.05.2016
Çocuklarla 6-12 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

Purnima ve Sırlar Ormanı

Güzeller güzeli Hint prensesi Purnima, Wenteka dağlarının ardındaki Indra nehrinin suyundan içerek sonsuz güzelliğe kavuşulabileceğini öğrenir. Hemen yollara düşer ve sırlarla dolu ormandan geçerek Indra'ya ulaşmaya çalışır. Bu yolculuk sırasında bir sürü hayvan dostu olur, onlardan bir sürü ibret hikâyesi dinler ve sonunda Indra nehrine ulaşır. Bakalım Purnima sonsuz güzelliğe kavuşabilecek mi? 7-13 yaşındaki çocuklar Indra yolundaki tüm gizemli eğlenceyi izlemeye davetli.

http://goo.gl/FuOcjs

Annem için Tasarım

Borusan Contemporary, bu tasarım atölyesini Anneler Günü için özel olarak geliştirdi. Önce Team Lab sergisinde yer alan çizgisel formlar yakından incelenecek, sonra da küçük fayansların yüzeylerine farklı kalınlık ve renklerdeki özel çizicilerle çizgisel tasarımlar yapılacak. Anne, çocuk ve yetişkinlerin günlük hayatta kullanabilecekleri ürünlerin yaratılacağı keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirilecek.

http://www.borusancontemporary.com/tr/anasayfa

2. İstanbul Çocuk Maratonu

Anneler Günü’nde ailelerin ve çocukların birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri İstanbul Çocuk Maratonu'nda farklı yaş grupları 7 kategoride koşacak. Kategorilere bu yıl eklenen 14-15 yaş grubu çocuklar ise elektronik zamanlama çipleri ile gerçek maratonda koşmanın heyecanını yaşayacak.

http://www.cocukmaratonu.istanbul/

Kağıt Üzerinde Dans

Pera Müzesi, Anneler Günü’nde çocuklara anneleri ile birlikte katılabilecekleri keyifli bir Pazar günü programı sunuyor. Pera Eğitim’in 4-6 yaş ve 7-12 yaş grubuna yönelik hazırladığı “Kağıt Üzerinde Dans” programı müzenin Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen Kesişen Dünyalar Elçiler ve Ressamlar sergi katında gerçekleşiyor. Çocuklar bu atölyede anneleriyle birlikte deneysel müzikler eşliğinde, senkronize biçimde bedenlerini kullanarak dev bir kağıt üzerinde simetrik soyut çizimler yaratıyor. Atölyede çizim tekniği ve vücut hareketleri hakkında ön bilgiler de veriliyor.

http://www.peramuzesi.org.tr/Egitim-Programi/Kagit-Uzerinde-Dans/132

Seramik Atölyesi

Bu atölyede çocuklar yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan "fitil" tekniği ile dileyenler kendi kalemliğini, dileyenler kendi çanağını veya kupasını yapacak. İnce motor kaslarını geliştirecekler. Her Cumartesi gerçekleşecek atölyeye 5 yaşının üzerindeki çocuklar aileleriyle katılabilir.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/atolyeler/atolye-bimono/minik-eller-seramik-atolyesi

Önceki ve Sonraki
Haberler