YAŞAM - EV

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Şehir manzarasının en geniş haliyle önünüze serildiği çatı katı bir apartman dairesi düşünün! Hem konumuyla yaşamın merkezinde, hem de manzarasıyla ferah ve sonsuzluk hissi uyandırıyor! İşte bugünkü yazımızda tam da böyle bir apartman dairesini ziyaret etmek için Londra’ya gidiyoruz!

profil
BT Ekip
17.09.2017
Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Eskiden çokça inanılan ve neredeyse bir dönem kural haline gelmiş bir dekorasyon miti vardı: Desenleri birbirine karıştırmayın, bir odada bir desen varsa, başka bir desene yer yoktur! Neyse ki bu mit yıkıldı ve çağdaş dekorasyonlarda farklı desenlerin bir arada kullanılarak şahane bir çeşitlilik yaratıldığına sık sık şahit oluyoruz. Bu evde kullanılan desen kombinasyonları da yaşam alanlarının ne kadar modern ve günümüze ait bir anlayışla dizayn edildiğinin bir kanıtı adeta. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Şehir merkezlerinde yer alan apartman dairelerinin ortak özelliği nedir diye sorsak çoğumuz aynı cevabı veririz: Küçük olmaları! Bunun nedeni de basittir aslında; şehir merkezleri yoğun iş merkezlerine ve konutlara ev sahipliği yapar ve bu yüzden de geniş apartman daireleri inşa edilmesine olanak yoktur. Ancak eğer manzaraya sahip bir eviniz varsa geniş pencerelerle tüm şehri evin içine dahil ederek eşsiz bir derinlik ve ferahlık oluşturabilirsiniz. 

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Evde genellikle ana renk şeması olarak nötr tonlar tercih edilmiş. Ancak nötr renk kombinasyonlarının yanına eklenen canlı renk dokunuşları ile evin sıkıcı ve sıradan bir hal almasının önüne geçiliyor. Bunu yapmak oldukça basit! Yalnızca birkaç canlı renk ve desene sahip kırlent ya da bir iki aksesuarla sıradan tonlara sahip evinizi hareketlendirebilir ve ona daha neşeli bir karakter kazandırabilirsiniz.

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Mutfakta en çok ihtiyacımız olan şey kesinlikle kullanım kolaylığıdır. Bunun için kullanım alışkanlıklarımıza uygun ve fonksiyonel tasarımlar her zaman en kusursuz dekorasyonları yaratır. Bu örnekte de ahşap ve grinin mükemmel birlikteliği kusursuz bir fonksiyonel tasarımla bütünleşiyor. Bir mutfakta daha ne isteyebilirsiniz ki? 

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Manzaradan yararlanan bir diğer oda da yatak odası ve minimal modernliği, yerleşim tercihleri ve renk seçimiyle dinlendirici bir konfor ve kalp ısıtan bir sıcaklık yansıtıyor. Beyazın ana renk olduğu bu dingin ve yalın yatak odasında mavi, kırmızı, gri ve ahşap tonları benzersiz bir oranla dağılmış ve her şey çok kararında kullanılarak yorucu bir ortam yaratmadan huzurlu bir karakter oluşturulmuş. 

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Şehir merkezinde yaşayan ve çalışanlar için olmazsa olmazlardan biri de tabii ki çalışma odasıdır. Özellikle böyle geniş manzaralı bir odaya sahipseniz, uzmanların göz sağlığınız açısından çalışma masanızı manzaraya doğru konumlandırmanızı ve belirli aralıklarla bilgisayar ekranından kafanızı kaldırıp geniş manzaraya bakmanızı önerdiğini de söylemeden geçmeyelim. 

Aşık olacağınız sıcacık bir daire

Mermer yüzeylerin geri döndüğünü söylemiş miydik? Bu küçük ama mükemmel bir yerleşimle hem fonksiyonel hem de estetik açıdan eşsiz bir genişliğe kavuşmuş olan banyonun mermer görünümlü duvar kaplaması da bu yeni trende uyum sağlıyor. 

Aşık olacağınız sıcacık bir daire
Önceki ve Sonraki
Haberler