YAŞAM - EV

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

Bazen birkaç küçük dokunuş bile banyonuzun tüm havasını değiştirmeye yetebilir. Aklınıza hemen kapsamlı tadilatlar, renk değişiklikleri, zahmetli uygulamalar gelmesin. Homify, yeni yazısında daha şık banyolar için 5 ipucu paylaşıyor.

profil
BT Ekip
18.03.2018
Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

Banyomuzun temiz kokması için genellikle çeşitli kimyasal temizlik ürünlerine başvururuz. Bunların birçoğu da limon, portakal, papatya gibi bitki kokularına sahiptir. Gerçekten de bu temizlik ürünlerinin yarattığı ortam bize temiz ve güzel kokulu gelebilir. Ama aslında bu hissiyat tamamen sanaldır. Zaten hayatımızın her yanını kuşatmış durumda olan kimyasallara biraz ara verip banyonuza taze bir çiçekle nefes aldırmaya ne dersiniz? Mesela beyaz bir zambak, banyonuzu hem görüntüsü hem de kokusuyla saracak, neredeyse sıfır maliyetle bütün havasını değiştirecektir. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

El, yüz, vücut ve baş havluları, banyolarımızın en önemli parçalarıdır. Her banyoda bu havlu çeşitlerinin her birinden en az birkaç tane daima temiz olarak bulunmalıdır. Özellikle misafirlerinizi rahat ettirmek için bu tarz detaylar önem arz eder. Banyomuzdaki havluları genellikle bir dolapta ve katlı olarak tutarız. Gelin siz bu alışkınlığınızı biraz değiştirin ve banyo havlularınızı rulo haline getirin. Göreceksiniz, bir araya geldiklerinde harika görünecekler. Aslında pratik bir görüntü dışında değişen hiçbir şey olmadığı halde banyonuzun daha lüks göründüğünü hissedeceksiniz. 

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

Misafirlerinizin evinizde rahat etmelerini istiyorsanız, işe banyodan başlamanızda fayda var. Çünkü insanlar bir başkasının evinde en çok banyoyu yadırgarlar ve orada kendilerini yabancı hissederler. Bu tedirginliği üstlerinden atmaları için onlara yardımcı olabilirsiniz. Her şeyden önce temiz bir banyo her insana kendini iyi hissettirir. Küçük havlular, pudra, tıraş losyonu, belki kullanılmamış küçük diş fırçaları ve tırnak makası gibi ufak tefek hijyenik ihtiyaçları bir araya getirdiğiniz görünür bir yerdeki küçük bir güzellik tepsisi de aradıkları her şeyi rahatlıkla bulabilmelerine olanak tanıyacak ve rahat etmelerine yaratacaktır. 

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

Havlular, özellikle de el havluları, genellikle mümkün olan en ucuz şekilde satın alınmaya çalışılır ve estetik yönleri pek umursanmaz. El işlemelerini sevenlerin havlu kenarlarını süslediklerini zaman zaman görüyor olsak da bu tarz geleneksel işlemeler dışında genellikle tek renk ve pek bir özelliği olmayan havlular kullanırız. Peki ama neden? İlk bakışta lüzumsuz bir masraf gibi görünse de, güzel ve kaliteli bir havlu, banyonuza sandığınızın çok ötesinde katkı yapabilir. Hem görüntüsü hem de hissiyatıyla, kaliteli ve şık bir havlu verdiğiniz parayı fazlasıyla hak edecektir. 

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu

Banyoların çok hızlı kirlenmesi ve dağılması, özellikle çocuklu evlerin büyük bir sorunudur. Öyle ki bazen sabah topladığınız banyonun akşama eskisinden bile daha beter olduğunu görebilirsiniz. Bunun çözümü banyonun başına bir nöbetçi dikip yarım saatte bir temizlik yapmak değildir. Ancak bazı yapısal değişikliklerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Dağınıklığı ortadan kaldıracak ya da en azından gizleyecek formüller bulun. Çekmeceler ve dolaplar bu iş için idealdir. Böylece temizlik aralarını biraz daha açabilir ve arada kalan sürede dağınık bir banyo görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Çocuklarınıza banyoyu temiz ve düzenli tutmayı tembihlemeyi de ihmal etmeyin.

Daha düzenli banyolar için 5 ipucu
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog