YAŞAM - EV

En yeni çocuk odası trendleri

Mobilya ve dekorasyon deyip geçmeyin. Çocuklarınızın düşünce ve duygu dünyasını geliştirecek 6 yeni çocuk odası trendiyle tanışın.

profil
BT Ekip
29.12.2015
En yeni çocuk odası trendleri
Çocuklu evlerin en neşeli, en cıvıl cıvıl, en hayat dolu yaşam alanları şüphesiz çocuk odalarıdır. Çocukluğun masumiyeti ve neşesi güzel bir dekorasyonla birleştiğinde ortaya çıkan harika görüntü hem çocuklarımızı hem de bizleri mutlu eden manzaralardan biri. Peki böylesine mutluluk verici harika bir atmosfer yaratmak için çocuk odalarında nasıl bir dekorasyon yapmak gerekiyor? Bunun cevabı aslında birden fazla değişkenin bir araya gelmesinde yatıyor.

Çocuklarımız için dizayn ettiğimiz odaların estetik ve güzel görünmesini istememiz normal; ama çocuk odası dekorasyonlarında unutulmaması gereken en önemli şey söz konusu odanın çocuğunuza ait olduğu ve onun istek ve zevklerinin mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiği. Örneğin çocuğunuz uyumsuz renklerden oluşan aksesuarlar ya da mobilyalar istiyorsa, sırf odada estetik bir ahenk yaratmak için onu reddetmemelisiniz. Çocuk odaları çocukların hayal güçlerinin ve algılarının geliştiği, kendi kişiliklerini buldukları yerlerdir. Dolayısıyla odadaki tasarımın çocuğunuzu eğlendirmesi dışında bir işlevi daha var: Onun düşünce ve duygu dünyasını geliştirecek özellikte mobilya ve aksesuarlar seçmelisiniz. Ayrıca tabii ki tüm bu tasarım unsurları sağlıklı da olmalı. Tüm bunları bir araya getirmenin zor olduğunu düşünüyorsanız gelin hep birlikte en yeni çocuk odası trendleri arasında yer alan harika tasarım fikirlerine bir göz atalım. 

Homify

Çocukların oyun oynamalarının sebebi yalnızca eğlenceli vakit geçirmek değildir; çocuklar oyun oynarken hayal dünyalarının derinliklerinde gezinirler ve bu çocuk gelişimi açısından oldukça sağlıklı ve gerekli bir süreçtir. İşte bu yüzden çocuk odalarında mutlaka oyun alanları olması gerekiyor. Yeni trend çocuk odalarında ise duvarlara girintili oturma yerleri eklenerek, merdivenler ve oyuncaklar yerleştirilerek oyun konsepti ayrıntılı bir şekilde hayata geçiriliyor. 

En yeni çocuk odası trendleri

Çocukların ağaç evleri ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak şehirdeki apartman dairelerinde büyüyen çocuklar için ne yazık ki ağaç ev yalnızca bir hayal olarak kalıyor. Ya da kalıyordu. Yaratıcı ve yenilikçi çocuk mobilyalarının giderek çeşitlendiği bugünlerde çocuklar kendi odalarının içinde bile ağaç ev keyfi yaşayabilirler. Ağaç ev görünümlü ranzaların çocuklarınızı çok mutlu edeceğine ve yatma saatini iple çekeceklerine emin olabilirsiniz. 

En yeni çocuk odası trendleri

Çocukların ağaç evler kadar sevdikleri bir şey varsa o da şüphesiz minik çadırlardır. Çadırların içinde çocuklar hem kendi alanlarını yaratırlar ve hem de hayal dünyalarında gezinirler. Çocuk odasına küçük bir çadır eklemek de hem oldukça kolay ve pratik hem de bir hayli eğlenceli bir fikir değil mi? 

En yeni çocuk odası trendleri

Çocuk odalarında, özellikle yatağın olduğu bölümde dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de çocuğunuzun huzurlu ve kesintisiz uyuyabilmesi için sağlıklı atmosferi yaratabilmek. Bunun için de akşam saatlerindeki ışıklandırmanın özenle tasarlanması gerekiyor. Şekilli duvar panelleri ve bu panellerin içinden yayılan endirekt aydınlatma tarzıyla hem huzurlu hem de çocuğunuzun seveceği tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. 

En yeni çocuk odası trendleri

Dünya haritası şeklindeki duvar kağıtları da çocuk odalarında kullanılan son trend duvar dekorasyonu uygulamalarından biri. Bu duvar kağıtları, özellikle ergenlik dönemindeki çocuklar için hem öğretici hem de renkli bir tasarım sunuyor. 

En yeni çocuk odası trendleri

Boyama kitaplarının çocuklarınızın hayatındaki yeri elbette tartışılmaz. Boya kalemlerine tutkun olan yaramaz çocukların en sevdiği şeylerden birinin duvarları kendi eserleriyle süslemek olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bu aktiviteyi bir “yaramazlık” olmaktan çıkarıp eğlenceli bir oyuna dönüştürmeye ne dersiniz? Boyanabilen duvar kağıtları hem sizin için hem de çocuğunuz için harika bir fikir değil mi? 

En yeni çocuk odası trendleri
Önceki ve Sonraki
Haberler