YAŞAM - EV

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

Çizgiler her yerde! Kıyafetlerde, çantalarda ve hatta tırnaklarda. Ve tabii ki duvarlarda, yatak odamızda, mobilyalarda, yastıklarda, kilimlerde. Çizgili desenlerin bu sezon altın çağını yaşadığını söylesek tam üstüne basmış oluruz. İç Mimar yazarımız Serra Özbay, ufak dokunuşlarla bu trendi evinize uyarlamanın yollarını yazdı.

profil
Serra Özbay
26.05.2016
Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

İç mekan tasarımlarında dikkat ettiğimiz konulardan biri de kullandığımız parçaların uzun vadede demode görünmesinden olabildiğince kaçınmaktır. Bu sebeptendir ki "trend" parçaları hep kolay değiştirebilecek hareketli parçalardan veya aksesuarlardan seçeriz. Hiç bir zaman demode olmayacak çizgili desenleri evinize taşımak için en doğru zaman. Hadi harekete geçin! Çizgili desenlerin iç mekanlarda nasıl kullanılabileceğiyle ilgili küçük ipuçları ile başlıyoruz.

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

Çizgili duvar kağıtlarını iç mekanlarda seçeceğiniz tek bir cephede kullanmayı deneyin. Çizginin sırrı kıyafetlerde olduğu gibi iç mekanlarda enine kullanıldığında duvarı daha geniş gösterecektir. Boyuna uygulandığında ise tavan yüksekliğinin daha yüksek algılanmasına sebep olacaktır. Unutmayın şeytan küçük ayrıntılarda gizli.

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

Desenli kilimler bu sezon yaz ayları favorilerimizden. Çizgili kilimler ise bu sezon çokça göreceklerimiz arasında. Sizde biraz kontrast yakalamak, evinizi eklektik tarzda döşemek isterseniz çizgili kilimleri kısmen daha klasik parçalarla kullanmayı deneyin. 

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

Koltuklarınız eskidi, elden geçirmenin ve döşemesini değiştirmenin tam zamanı! Cesaretinizi toplayın tek bir kanepe için veya koltuğunuz için çizgili döşemelik kumaş seçin, diğer kanepe veya koltuklarınız için de çizgili kumaşın içinden yakalayacağınız tek bir rengi tercih edin. Emin olun sonuçtan pişman olmayacaksınız.

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler

Ve geldik şu sıralar benim de projelerimde sıkça kullandığım karmakarışık duruma. Cesaretin dozunu biraz daha artırıyoruz, farklı desenleri bir arada kullanıyoruz. Çizgilerin yanına pötikareler, puantiyeler, floral desenler eşlik ediyor. Kumaşlara karar verirken hepsi bir arada nasıl gözükecek diye endişelenmeyin. Oluyor, vallahi çok ta güzel oluyor! Hadi bakalım en cesaretliler parmak kaldırsın!

Ev dekorasyonunda yeni trend çizgiler
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog