YAŞAM - EV

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Evinizin dekorasyonundan sıkıldıysanız ve belirli bir bütçeniz varsa birbirinden güzel yaşam alanları ortaya çıkan bu ipuçlarına göz gezdirebilirsiniz.

profil
BT Ekip
22.10.2017
Evinize görkem katmanın ekonomik yolları
Evlerimizi neden en kusursuz şekilde dizayn etmeye çalışırız hiç düşündünüz mü? Aslında bu sorunun cevabı “Neden iyi giyinmeye çalışırız?”, “Moda neden ortaya çıkmış” gibi soruların cevabıyla aynı: Kendimizi daha iyi hissetmek ve dahası, kendimizi daha iyi ifade edebilmek için! Gündelik hayatımızda giydiklerimiz, seçtiğimiz renkler, evimizdeki kanepe, mutfak dolaplarımızın rengi, işte bunların her biri tek tek bize özel şeyler değildir elbette ama toplamda bizi oluştururlar; yani her biri bizde

Yaşam alanlarımızın dekorasyonlarının kişiden kişiye değişmesinin, herkesin farklı tercihlere sahip olmasının nedeni de aslında insan olarak rengarenk ve farklı kişiliklere ve hayatlara sahip olmamız. Özcesi, evlerimizde bizi ifade eden, bize özel, isteyerek ve bilinçli bir şekilde dizayn ettiğimiz ne kadar çok şey varsa evlerimiz de o kadar “yuva”ya dönüşür bizler için.  Bu yüzden imkanımız varsa evlerimizdeki her ayrıntıyı değiştirmek ve tavandan zemine, aksesuarlardan elektrik aksamına kadar her şeyi kendimiz seçmek isteriz. Ancak elbette tepeden tırnağa bütün bir dekorasyon ve iç mimari tasarım demek büyük bir bütçe demek ve maalesef yeni bir eve taşınan herkes için bu bütçeyi ayırmak mümkün olamıyor. Ama umutsuzluğa kapılmaya hiç gerek yok! Çünkü evinize kişilik katacak gösterişli görünümler kazandırmanın ekonomik ve pratik yolları var!

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Yaşam alanlarının güzel ya da sıkıcı görünmelerinin en önemli sebeplerinden biri sanılanın aksine mobilyalar değil duvarlardır. Detayların önemli olduğunu unutmayın ve duvarlarınızı her zaman temiz tutmaya özen gösterin ve ilginç ve çarpıcı duvar dekorasyonlarıyla duvarlarınıza kişiliğinizi yansıtın! 

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Tavan ve duvarların birleşme noktalarına uygulanan kartonpiyer çalışmaları oldukça ekonomik bir uygulama olmasına rağmen muhteşem bir fark yaratmayı başarıyorlar. Özellikle küçük veya kendine has bir özelliğe sahip olmayan yaşam alanlarını zenginleştirmenin en ideal yollarından biri kartonpiyer uygulamaları. 

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Kırlent kullanımı zaten ülkemizdeki oturma odası dekorasyonlarında oldukça yaygın. Oturma odası dekorasyonlarını sıkıcılıktan kurtarmanın en pratik ve güzel yollarından biri de farklı ve eğlenceli kırlent kılıfları olabilir! Ayrıca unutmayın ki modern tasarımlı oturma gruplarını ne kadar çok kırlent ve yastıkla süslerseniz o kadar görkemli ve konforlu bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Eğer özel kapı ve pencere tasarımları yaptırmadıysanız ve mutfağınızı hazır mutfak modellerinden tercih ettiyseniz her evde bulunan bazı standart malzemelerin sizin evinizde de olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mesela kapı kolları ya da dolap ve çekmece kulpları... Standart ürünlerde kullanılan bu malzemeler elbette çirkin ya da kötü bir görünüm yaratmıyor, ancak oldukça alışılagelmiş ve çok sık kullanılan ürünler oldukları için sıradan ve özelliksiz bir dekor sayılabilirler. Oysa evinizdeki kapı kollarını ve dolap kulplarını sıra dışı modellerle değiştirmek hem çok kolay hem de ekonomik. Tüm yapı marketlerde bulunabilecek olan farklı ve şık kapı tokmalarından, dolap kulplarından ve kapı kollarından zevklerinize en uygun olanı seçip standart olanlarla değiştirirseniz mobilyalarınızı değiştirmenize gerek kalmadan çok daha şık ve görkemli görünen sıra dışı bir etki yaratabilirsiniz.

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Tıpkı kapı kolları ve dolap kulplarında olduğu gibi, evlerde kullanılan aydınlatma ögeleri de genellikle standart malzemelerden üretiliyor ve bu da sıradan bir görünüm oluşmasına sebep oluyor. Banyodan yatak odasına, çalışma odasından mutfağa her farklı yaşam alanı için farklı ve spesifik modellerde tarz sahibi ışıklandırma üniteleriyle evinize yepyeni ve taze bir görünüm katmak mümkün. 

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Yatak odalarında nevresim takımları, koltuk kılıfları, perdeler… Tüm bunlar evinizin karakterini belirleyen ve renkleri, desenleri ve dokularıyla tarzınızı ortaya çıkaran tekstil ürünleridir. Koltuk takımınızdan sıkıldıysanız ama mobilya değişimi için bütçeniz yeterli değilse koltuk ve kanepelerinize canlı ve modern kılıflar diktirebilir ya da internetten de kolaylıkla bulabileceğiniz birbirinden güzel ve farklı koltuk örtülerinden satın alabilirsiniz. 

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları

Doğallığın ve tazeliğin etkisini hiçbir zaman hafife almayın! Süs bitkileri, ev ağaçları ve rengarenk ve mis kokulu çiçekler her bulunduğu ortamı güzelleştirir. 

Evinize görkem katmanın ekonomik yolları
Önceki ve Sonraki
Haberler