YAŞAM - EV

H&M Home sorularımızı yanıtladı

H&M Home'un baş tasarımcısından ev dekorasyonuna dair buseterim.com.tr için özel ipuçları...

H&M Home sorularımızı yanıtladı
H&M Home’un Türkiye’de ki ilk mağazası 18 Eylül’de Mall of Istanbul’da açılıyor. Merakla beklenen bu heyecanlı açılışa günler kala, markanın baş tasarımcısı buseterim.com.tr’nin sorularını yanıtladı.

Koleksiyonun ilham kaynaklarından bahseder misiniz?

H&M Home çeşitlilik üzerine kurulu bir marka. Farklı zevklere hitap eden koleksiyonlar hazırlıyor ve bu koleksiyonlarda moda ve tasarımla ilgilenen herkesin kendilerinden bir şeyler bulmalarını umuyoruz. Romantik ve kadınsı bir zevke sahip olanlar için ilhamımızı vintage iç detaylar, desenli duvar kağıtları, şiir kitapları ve koyu renklerle öne çıkan İngiliz kalelerinde bulduk. Daha şehirli bir zevk içinse geometrik baskılar, bakır ve pirinç gibi parlak metaller dikkat çekiyor. Bu sezonun zengin, koyu ve kalabalığın yanında yer alan yumuşak, sakin ve huzurlu detayların kontrastı yansıttığını söyleyebilirim. Kısa kısa özetlemek gerekirse çiçek ve Carrara mermeri desenleri.Yumuşak pembe ve gri tonları. Tahta gibi doğal malzemeler. Yapma kürk yastık kılıfları ve battaniyeler. İşte sıcak ve samimi bir kış dekorasyonu için ihtiyacınız olanlar.

 

Kırsal Yatak Odası The Wood Galleries

 

Tasarım estetik anlayışınızı nasıl tanımlarsınız?

Biz her zevke hitap eden global koleksiyonlar sunan uluslararası bir markayız. Moda, iç dizayn, sanat ve mimari gibi farklı dallardan etkileniyoruz.

Koleksiyonda en sevdiğiniz parça hangisi?

Bakır ve pirinçten metalik parçalara bayılıyorum: Şamdanlar, mumluklar, kaseler ve tepsiler. Tekstil koleksiyonundan ise örgü battaniye ve keten yastık kılıfları favorilerimden.

Yaptığınız seyahatler tasarım anlayışınızı nasıl etkiliyor?

Seyahatler gerek kişisel, gerekse profesyonel anlamda son derece zenginleştirici deneyimler. Böylece farklı insan ve kültürlerle bir araya gelebiliyoruz. Global koleksiyonlar üzerinde çalıştığımız için seyahat etmek ve farklı dünyalar görüp farklı insanlarla tanışmak bizim için çok önemli.

Tasarımlarınızda iki ana öğe var: işlenmemiş, rustik malzemeler ve zengin, modern malzemeler. Bu iki ürün grubunu bir arada kullanma konusunda tavsiyeleriniz var mı?

Farklı müşteri gruplarına çalışıyoruz ve amacımız onlara bir ürün yelpazesi sunmak. Müşterilerimizin farklı stillerden alışveriş yaptıklarını ve seçtikleri parçaları kendi zevklerine göre kullandıklarını düşünüyoruz. Onların kişisel seçimleri, ürünlerimize yepyeni yaşam alanları yaratıyor.

Sizce Türk müşterisi koleksiyonlara nasıl tepki verecek, sizce koleksiyonlar klasik Türk ev dekorasyon anlayışına hitap ediyor mu?

Türk müşteriden olumlu geri dönüş alacağımıza ve koleksiyonlarımız içinden kendi zevklerine hitap eden ürünler bulacaklarına inanıyoruz.

Bir odayı yeniden dekore etmek için tercih edeceğiniz 3 aksesuar ne olurdu?

1. Mumlar ve mumluklar her mekana sıcak bir hava katar.

2. İddialı yastıklar zevkinizi konuşturmanız için ideal.

3. Örtüler – örtü kanepenizin kolyesi gibidir. Davetkar duruşuyla sofanıza farklı bir dokunuş katabilir.

Ve elbette evinizi kendi anılarınızla, size mutlu eden objelerle donatmayı unutmayın.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler