YAŞAM - EV

Üç adımda evinizde yaz havası

Havalar gittikçe ısınıyor, deniz sezonunu erkenden açan arkadaşlarımızın fotoğraflarını büyük bir içtenlikle 'beğen'meye başladık. Peki önümüzdeki yaz aylarının büyük bir bölümünü şehirde çalışarak geçirecekler olarak, deniz kokusunu ve parlak güneş ışığını küçük dokunuşlarla üç adımda evinize taşımaya ne dersiniz? İşte iç mimar yazarımız Serra Özbay'dan öneriler...

profil
Serra Özbay
04.05.2016
Üç adımda evinizde yaz havası

Şehir hayatını bir renk olarak isimlendirseydik, hangi rengi seçerdiniz? Peki ya yaz aylarında olmak isteğiniz yere bir rengin ismini verseniz? Benim için şehir hayatı gri. Yaz aylarını geçirmek istediğim yer ise turuncu. Renklerin psikolojik etkilerinden daha önceki yazımda bahsetmiştim. Renklerin üzerimizdeki büyük etkisini göz önünde bulundurarak sizde şehir hayatını temsil eden rengi seçin ve mümkün olduğunca evinizden uzaklaştırarak başlayın.

Üç adımda evinizde yaz havası

Yaşam alanınıza yaz renklerini ekleyin. Kanepenizin üzerine renkli yastıklar alın, Çerçevelerinizdeki fotoğraf ve resimleri renkli olanlarla değiştirin. Aksesuar alışverişinde; cam, hasır, bambu gibi malzemelerden üretilmiş olanları tercih edin. Büyük renkli cam vazolar edinin, az sonra ihtiyacınız olacak! Desenlerden korkmayın, sezon trendi tropik desenleri evinize taşımanın tam zamanı.

Üç adımda evinizde yaz havası

Bolca taze çiçek ve bitki kullanın. Taze çiçeklerinizi büyük cam vazolara koyun, bitkileri renkli saksılara dikin. Evinizi güzelce havalandırın, geçtiğimiz yaz o güzel tatili ve keyifli anları anımsatan o şarkıyı açın ve yaşam alanınızın tadını çıkarın! Unutmayın mutlu anılar biriktirmek için her zaman tatile, denize, ihtiyacımız yok. Bu yaz bolca mutlu anı biriktirmeniz dileğiyle.. 

Üç adımda evinizde yaz havası
Önceki ve Sonraki
Haberler