YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple, ezber bozan bir performansa ve şimdiye kadarki en uzun pil ömrüne sahip MacBook Pro’yu tanıttı

Apple, ezber bozan bir performansa ve şimdiye kadar bir Mac’te sunulan en uzun pil ömrüne sahip, M2 Pro ve M2 Max çipli MacBook Pro’yu tanıttı. MacBook Pro’yla aynı gün tanıtımı yapılan, M2 ve yepyeni M2 Pro ile süper güçlere kavuşan yeni Mac mini de her zamankinden daha güçlü, daha yetenekli ve çok yönlü

profil
BT Ekip
19.01.2023
Apple, ezber bozan bir performansa ve şimdiye kadarki en uzun pil ömrüne sahip MacBook Pro’yu tanıttı

Apple’ın önceki gün tanıtımını yaptığı, M2 Pro ve M2 Max çiplerine sahip yeni MacBook Pro, Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’dan altı kata kadar daha hızlı bir performans sunuyor ve zorlu profesyonel iş akışları için 96 GB’a kadar birleşik belleği destekliyor.

Apple, profesyonel kullanıcılar için güç verimliliği performansını ve pil ömrünü daha da artıran yeni nesil profesyonel Apple M2 Pro ve M2 Max çiplerine sahip yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’yu tanıttı. Profesyonel laptop’lar için dünyanın en güçlü ve verimli çipleri olan M2 Pro ve M2 Max ile MacBook Pro, efektler için render alma gibi zorlu görevleri Intel tabanlı en hızlı MacBook Pro’ya kıyasla altı kata kadar, renk sınıflandırma işlemlerini ise iki kata kadar daha hızlı tamamlıyor.

“Apple çipli MacBook Pro, profesyonellerin hareket halindeyken iş akışlarında sınırları zorlamalarına yardımcı olarak ve bir laptop’ta hayal bile edemeyecekleri şeyleri yapmalarını sağlayarak büyük bir değişim yarattı” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerine şöyle devam etti: “MacBook Pro şimdi çok daha iyi. Daha hızlı performans, gelişmiş bağlantı özellikleri, şimdiye kadar bir Mac’te sunulan en uzun pil ömrü ve bir laptop’taki en iyi ekran gibi özellikleri düşünüldüğünde eşi benzeri olmadığını söyleyebiliriz.”

Ön siparişe açılan ve 24 Ocak Salı günü satışa sunulacak olan yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’nun öne çıkan özellikleri ise şöyle:

  • Apple çipin eşi benzeri görülmemiş güç verimliliğinden yararlanarak 22 saate kadar pil ömrüne ulaşan MacBook Pro, şimdiye kadar bir Mac’te sunulan en uzun pil ömrüne sahip.
  • Yeni MacBook Pro, gelişmiş bağlantı seçenekleri için, önceki nesilden iki kata kadar daha hızlı olan Wi-Fi 6E3 standardını destekliyor. Yeni modeller ayrıca ilk kez 8K ekran desteği veren gelişmiş HDMI bağlantısı içeriyor.
  • 96 GB’a kadar birleşik bellek sunan M2 Max modeliyle içerik üreticiler, laptop PC’lerin açmayı bile başaramadığı büyük sahnelerle çalışabiliyor.
  • MacBook Pro’nun rakipsiz özelliklerine ünlü Liquid Retina XDR ekranı, çok çeşitli bağlantı seçenekleri, 1080p FaceTime HD kamera, altı hoparlörlü ses sistemi ve stüdyo kalitesinde mikrofonlar da ekleniyor.
  • macOS Ventura eşliğinde MacBook Pro, kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyor.

Apple, M2 ve yepyeni M2 Pro ile süper güçlere kavuşan yeni Mac mini’yi tanıttı. M2 çip ile Mac mini şimdi daha güçlü ve yetenekli. Yeni Mac mini 14.499 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Yeni M2 Pro çip, Mac mini’yi ilk kez profesyonel düzeyde performansla tanıştırıyor.

“Kompakt tasarımında inanılmaz özellikler ve çok geniş bağlantı seçenekleri sunan Mac mini, birçok farklı yerde birçok farklı yolla kullanılıyor. Bugün, bu modeli M2 ve M2 Pro ile daha da ileriye taşımaktan büyük heyecan duyuyoruz” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, sözlerine şöyle devam etti: “Daha yüksek performans ve yetenekleriyle M2 çipli Mac mini son derece avantajlı bir çözüm. Profesyonel düzeyde güçlü performansa ihtiyaç duyan kullanıcılar ise kendi sınıfındaki hiçbir masaüstü bilgisayara benzemeyen M2 Pro çipli Mac mini’yi tercih edebilir.”

Kullanıcılar daha önce bu kadar kompakt bir tasarımda hayal bile edemeyecekleri yüksek performanslı iş yükleriyle çalışabilecekler. M2 ve M2 Pro çipe sahip Mac mini daha hızlı performans ve daha da fazla birleşik bellek sunuyor. Gelişmiş bağlantı seçeneklerine sahip M2 modeli iki adede, M2 Pro modeli ise üç adede kadar ekrana destek veriyor. Studio Display ve Magic aksesuarları eşliğinde, macOS Ventura’nın gücü ve kullanım kolaylığıyla birlikte Mac mini, kullanıcıların üretkenliğine ve yaratıcılığına seviye atlatacak olağanüstü bir masaüstü deneyimi yaşatıyor. Ön siparişe açılan yeni Mac mini modelleri, 24 Ocak Salı günü satışa sunulacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler