YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple, müşterileri için ‘Şimdi al, sonra öde’ hizmeti başlattı

Teknoloji devi Apple, finansal sağlığı geliştirmek için Pay Later adında bir hizmet başlattı. ‘Şimdi al, sonra öde’ diyen hizmet, Apple kullanıcılarına satın alımlarını faizsiz ve ücretsiz olarak dörde bölme olanağı tanıyor

Apple, müşterileri için ‘Şimdi al, sonra öde’ hizmeti başlattı

Apple, geçtiğimiz günlerde ‘Şimdi satın al, sonra öde’ hizmeti Pay Later’ı tanıttı. Finansal sağlığı geliştirmeyi amaçlayan program, kullanıcıların satın alımlarını faizsiz ve ücretsiz olarak dört ödemeye bölmelerine olanak tanıyor. ⁠Apple, 28 Mart itibarıyla, belirli kullanıcılarını Pay Later'ın yayın öncesi bir sürümüne erişmeye davet etmeye başladı ve bu hizmeti, önümüzdeki aylarda uygun kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Apple'ın Apple Pay ve Apple Wallet başkan yardımcısı Jennifer Bailey, "İnsanların mali durumlarını nasıl yönettikleri söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir yaklaşım yok" deyip sözlerine şöyle devam etti: "Pek çok kişi esnek ödeme seçenekleri arıyor, bu nedenle kullanıcılarımıza Apple Pay Later'ı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Apple Pay Later, kullanıcılarımızın mali sağlığı düşünülerek tasarlandı, bu nedenle hiçbir ücreti ve faizi yok ve Wallet içinde kullanılıp yönetilebilmesi tüketicilerin bilinçli ve sorumlu borçlanma kararları vermesini kolaylaştırıyor."

Apple'a göre kullanıcılar; Apple Pay'i kabul eden satıcılarla, iPhone ve iPad'de yapılan çevrimiçi ve uygulama içi satın alımlarda kullanılabilecek 50 ila 1.000 dolar tutarında Apple Pay Later kredileri için başvurabilecek.

Apple Pay Later’ı kullanmaya başlamak için Wallet uygulamasını ziyaret ederek ve faizsiz kredi başvurusunda bulunulabilecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi