YAŞAM - TEKNOLOJİ

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE, vazgeçilmeziniz olacak

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği lansmanla tanıttığı Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE, kullanıcının hayatına her anlamda kolaylık getiriyor. Tasarımları ve renkleriyle dikkat çeken, gündelik hayatınızı kolaylaştırıp sağlığınızı takip etme özelliğine sahip olan yeni Apple Watch’lar, vazgeçilmeziniz olacak. İşte Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE’nin göze çarpan ilk özellikleri…

Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE, vazgeçilmeziniz olacak

Apple Watch Series 8, vazgeçilmez olmak için yaratıldı ve iyi hissetmeniz için daha da güçlü özelliklerle donatıldı. Geleceği yansıtan kusursuz güzellikte bir tasarıma sahip olan Apple Watch Series 8’in özelliklerden bazıları şöyle:

 1. Genel zindelik durumunuz hakkında bilgi veren sıcaklık algılama özelliği.
 2. Acil bir durumda yardım almanızı sağlayan Trafik Kazası Algılama özelliği
 3. Uykunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olan Uyku Evreleri özelliği
 4. Egzersiz yapmanın yepyeni yollarını sunan gelişmiş Antrenman uygulaması
 • Apple Watch Series 8, büyük ve göz alıcı bir Hep Açık ekrana sahip. Dar kenarlar, ekran alanını köşelere doğru genişletiyor. Böylece kasanın kıvrımlarıyla zarif bir uyum yakalanıyor. Detaylı kadranlar, parlak Hep Açık ekran sayesinde bileğiniz aşağıdayken bile çok daha kolay okunuyor. Dokunma, yazma ve kaydırma hareketleri ise her zamankinden daha rahat. Apple Watch Series 8; kalın ön kristali, sağlam geometrisi ve düz yüzeyi ile çatlamaya, toza ve suya da dayanıklı.
 • Apple Watch Series 8, uyku sırasında vücut sıcaklığınızla ilgili doğru ölçümler yapan yeni ve inovatif bir sensöre sahip. Vücut sıcaklığınızdaki değişimler bazen egzersiz bazen de hastalık gibi sebeplerden kaynaklanabiliyor ve genel zindelik durumunuz hakkında bilgi veriyor.
 • Uyku uygulaması ise sadece uykuda geçirdiğiniz süreyi takip etmekle kalmıyor; aynı zamanda REM, yüzeysel veya derin uyku evrelerinde ne kadar süreyle kaldığınızı ve uyku sırasında ne zaman uyanmış olabileceğinizi de size gösteriyor.
 • EKG uygulaması sayesinde Apple Watch Series 8, tek derivasyonlu bir elektrokardiyografininkine benzer EKG sonuçları sunabiliyor. Peki saatinizle kanınızdaki oksijen düzeyini ölçmeye ne dersiniz? Apple Watch Series 8’deki olağanüstü sensör ve uygulama, dilediğiniz zaman kanınızdaki oksijen düzeyini ölçmenize olanak veriyor. Hatta isterseniz arka planda gece gündüz ölçüm yapabiliyor.
 • İlaçlar uygulaması ilaç, vitamin ve takviyelerinizi size özel kalacak şekilde düzenli takip etmenize yardımcı oluyor. Ve Apple Watch’unuzdan hepsinin kaydını kolaylıkla tutmanıza olanak veriyor.
 • Apple Watch Series 8, ciddi bir araba kazası geçirmeniz durumunda bunu algılayabiliyor. Bir kaza algılandığında Trafik Kazası Algılama özelliği sizi otomatik olarak acil servise bağlıyor, sevk personeline konumunuzu veriyor ve acil durum kişilerinize bildirim gönderiyor.
 • Apple Watch Series 8, sert bir şekilde düşerseniz bunu algılayabiliyor ve hareket edemeyecek durumdaysanız sizi otomatik olarak acil servise bağlıyor. Üstelik bu özellik, siz Antrenman uygulamasını kullanırken optimize ediliyor.
 • Yan düğmeyi basılı tuttuğunuzda Apple Watch bulunduğunuz bölgedeki acil servisi arayarak konumunuzu paylaşıyor.
 • Apple Watch Series 8’de’de; 18 saatlik tüm gün süren pil ömrü, yeni Düşük Güç Modu ile 36 saate kadar uzuyor.

Sevdiğiniz her şey onda, çok seveceğiniz bir fiyatla Apple Watch SE’de! Üç muhteşem kasa rengi, sağlık ve zindelik durumunuz hakkında bilgiler veren güçlü sensörler, inovatif güvenlik özellikleri, bağlantıda kalmanın pratik yolları ve daha iyi performans için daha da hızlı çift çekirdekli işlemci; Apple Watch SE’de buluştu… İşte Apple Watch SE’nni özellikleri:

 • Apple Watch SE üç farklı kasa rengiyle sunuluyor: Gece Yarısı, Yıldız Işığı ve Gümüş. Üstelik şimdi yüzde 20’ye kadar daha hızlı.
 • Yeniden tasarlanan arka kasa, karbon ayak izini yüzde 80’in üzerinde azaltan yeni bir süreçle üretiliyor ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen Apple Watch kasasıyla mükemmel bir renk uyumu sağlıyor.
 • Apple Watch SE, 50 metre suya dayanıklı tasarıma sahip. *Aktivite halkalarıyla aktif kalın ve motivasyonunuzu koruyun. Ve gelişmiş Antrenman uygulamasıyla antrenmanlarınıza yeni bir boyut katın. Kalp Atış Hızı Bölgeleri, Adım Uzunluğu, Yerle Temas Süresi, Dikey Salınım gibi gelişmiş fitness ölçümlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Apple Watch SE ciddi bir araba kazası geçirdiğinizde bunu algılıyor. Araba kazasını algıladığında Trafik Kazası Algılama özelliği sizi otomatik olarak acil servise bağlıyor, ilgili görevlilere konumunuzu bildiriyor ve acil durum kişilerinize bildirim gönderiyor.
 • Kalp Atış Hızı uygulamasıyla kalp atış hızınızı dilediğiniz an kontrol edin. Kalp atış hızınız çok yüksek veya çok düşük olduğunda ya da düzensiz kalp ritmi durumlarında bildirim alın.
 • Farkındalık uygulaması günlük stres düzeyinizi azaltmanıza, içinde bulunduğunuz anda daha fazla kalmanıza ve yeni bir işe konsantre olmadan önce kendinizi hazır hissetmenize yardımcı oluyor.
 • Uyku uygulaması iPhone’unuzla birlikte çalışarak uykunuzu takip ediyor ve uyku hedeflerinize ulaşmanız için bir program ve yatma zamanı rutini oluşturmanıza yardımcı oluyor.
 • Uzak patikalarda, gelen aramaları yanıtlayın. Patronunuza plajdan mesaj atın. Bildirimleri bir bakışta kontrol edin. Hücresel bağlantı seçeneği sayesinde, telefonunuz yanınızda değilken bile daha fazlasını yapın.
 • Favori iPhone uygulamalarınızın birçoğu için de Apple Watch uygulamaları var.
 • Sizi motive edecek milyonlarca şarkı Apple Music’te. Ayrıca en yeni podcast yayınları da elinizin altında.
 • Apple Watch kayışları yalnızca birkaç saniyede değiştirilebilecek şekilde tasarlandı. Nike kayışlarının da yer aldığı geniş bir stil ve renk yelpazesi sayesinde tarzınızı anında değiştirebiliyorsunuz.
 • Apple tasarımı onlarca kadranın yanı sıra Nike’ın da sunduğu kadranlar arasından seçim yapın. İlgi alanlarınıza hitap eden komplikasyonlar, renkler ve stillerle kadranınızı size özel hale getirin. Hatta dilerseniz kadranları mail veya mesaj yoluyla aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog