YAŞAM - TEKNOLOJİ

Instagram'dan mobil video platformu

Instagram, YouTube'a rakip olacak video paylaşım platformunu tanıttı. Mobil uygulama IGTV tüm dünyanın kullanımına sunuldu.

profil
BT Ekip
21.06.2018
Instagram'dan mobil video platformu

Dün gerçekleştirdiği toplantıda 1 milyar kullanıcıya ulaştığını duyuran Insragram, yeni mobil video uygulaması IGTV’yi tanıttı.

Instagram'la bağlantılı ancak farklı bir uygulama olarak indirilen IGTV'de kullanıcılar süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek.

Kaliteli içeriği ön plana çıkarmayı hedefleyen IGTV, insanların telefon kullanım alışkanlıkları doğrultusunda tam ekran ve dikey videolar için tasarlandı. Uygulamaya girildiğinde oynatmaya başladığından arama yapmayı gerektirmiyor. IGTV Instagram ağı üzerinde kurulduğundan, kanallar da Instagram’daki içerik üreticileri. Böylece insanlar halihazırda takip ettikleri hesapların videolarını izleyebilir ve yenilerini keşfedebilir. Videoları hem telefondan hem de web üzerinden yüklemek de mümkün.

Bugünden itibaren kullanıma açılan platformu, Kim Kardashian West, Virgil Abloh, Chris Hemsworth, Kevin Hart ilk kullanan isimler oldu.

Önceki ve Sonraki
Haberler