YAŞAM - TEKNOLOJİ

iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, bugün Türkiye’de ilk kullanıcıları ile buluştu

23 Eylül Cuma sabahı Apple Bağdat Caddesi mağazasında kullanıcılar, Türkiye’de ilk defa iPhone 14 ailesiyle tanıştılar. Kimi gece yarısı, kimi sabahın erken saatlerinde sıraya giren kullanıcılar heyecanla bekledikleri yeni iPhone'larıyla buluşma heyecanını paylaştı

iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, bugün Türkiye’de ilk kullanıcıları ile buluştu

Tuzla’dan saat sabah 05.00’te gelen Cem Kayakök, Gamze Gizem Sarı ve Mahi Aziz, birbirileriyle iPhone’larıyla fotoğraf çekerken tanıştıklarını ve her sene yeni modeli kullanmayı sevdiklerini belirtiyorlar. 14 Pro Max Derin Mor rengi seçen Kayakök, yeni lansman rengini özellikle tercih ettiğini ve Dynamic Island ve yeni fotoğraf özelliklerini deneyimlemek için heyecan duyduğunu belirtiyor.


Yazılımcı Büşra Çeçe, bir gece önce saat 12.00’de sıraya girdiğini ve 14 Pro Max Derin Mor modelini bir an önce kullanmak istediğini belirtiyor. Telefonun teknik ve kamera özelliklerinin kendisi için çok önemli olduğunu belirten Büşra, yeni iPhone’unu hemen kullanmaya başlayacağını ve yapacağı ilk iş sunumunda iPhone 14 Pro Max’i ile çekeceği fotoğraflarla yapacağını söyledi.


Gebze’den sabahın erken saatlerinde iPhone 14 Pro Max için Apple Bağdat Caddesi’ne gelen Kemal Kılıç, iPhone 8 Plus’tan geçiş yapacağı için çok mutlu olduğunu ve yeni kamera ve video özellikleri sayesinde sosyal medyada daha aktif olmak istediğini söylüyor. Özellikle yeni Hareket Modu ile videoların sarsılmadan çekilecek olmasını çok beğendiğini ekliyor.


İstanbul’da yaşayan öğretmen Ayşenur Çağlayan, iPhone 8 Plus’tan iPhone 14 Pro Max’e geçtiği için heyecanlı olduğunu ve eşiyle beraber hobi olarak yaptığı fotoğrafçılık konusunda yeni iPhone’una çok güveniyor. Halihazırda DSLR kamera kullandıklarını ancak yaptıkları araştırmalar sonucunda iPhone 14 Pro Max’in kamerasının daha iyi sonuç verdiğini belirtiyor. Doğa fotoğrafları seyahatlerinde bundan sonra tripod götürmeyecekleri için mutlu olduğunu belirten Ayşenur, iOS ekosistemini de çok etkin kullandığını belirtiyor.


Randevu bulamadığı için sabahın erken saatlerinde sıraya giren Ayşenur Kaya, iPhone 11’den iPhone 14 Pro Max’e geçiş yapıyor. Sosyal medyada içerik üreticisi olan Ayşenur, işi için kaliteli fotoğraf ve video çekmenin önemli olduğunu söylüyor. Yeni Hareket Modu ile keyifli içerikler üreteceğini düşünen Ayşenur iPhone 14 Pro Max’ini denemek için sabırsızlandığını belirtiyor.


İstanbul’da yaşayan Volkan Özcan, her sene yeni iPhone modelini aldığını, bu nedenle de bir gece önce saat 01.00’de sıraya girdiğini belirtiyor. Randevu alamamaktan çekindiğini ama ilk kullanıcılardan olmayı çok istediğini belirten Volkan, iPhone 13 Pro Max Derin Mor rengini tercih etti.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog