YAŞAM - TEKNOLOJİ

Twitter'da 280 karakter dönemi

Twitter uzun bir süredir karakter artırma projesi üzerinden çalışıyordu, bugünden itibaren ise bazı dillerde 280 karakterleri tweet atmak için denemelere başlandı.

profil
BT Ekip
27.09.2017
Twitter'da 280 karakter dönemi

Twitter, karakter limitinin 140 karakterden 280'e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu.

Mikro blog sitesi bazı dillerde 140 karakter ile bir paylaşım yapmanın bir hayli zor olduğunu belirterek, "Japonca atılmış Tweet’lerin yalnızca yüzde 0.4 gibi küçük bir oranı 140 karaktere ulaşmış. Ama İngilizce atılan Tweet’lere baktığımızda, yüzde 9 gibi çok daha büyük bir oranın 140 karaktere sahip olduğunu görüyoruz. Çoğu Japonca Tweet 15 karakterken, çoğu İngilizce Tweet 34 karakterde. Araştırmamız şunu gösteriyor: Karakter sınırı İngilizce Tweet atan çoğu kişi için sinir bozucu bir tecrübeye yol açarken, Japonca Tweet atan kişiler için bir sorun teşkil etmiyor" verilerini paylaştı. 

Bu nedenle Twitter, bir tweet'e düşünce sığdırmaya çalışmanın bir problem olduğu dillerde (Japonca, Korece ve Çince hariç tüm diller), 280 karakterlik daha uzun bir karakter sınırlamasını başlattı. Bu yenilik şu an için sadece küçük bir grupla test ediliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler