YAŞAM - TEKNOLOJİ

Twitter'da karakter sayısı 10 bine mi çıkıyor?

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin paylaştığı tweet sosyal medyayı karıştırdı. Dorsey’in tweet’i ‘Twitter’daki 140 karakter sınırlaması 10 bine yükseliyor’ iddialarını ortaya çıkardı.

profil
BT Ekip
06.01.2016
Twitter'da karakter sayısı 10 bine mi çıkıyor?
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın 140 karakter sınırını 10 bine çıkarmayı planladığı öne sürüldü.

ABD merkezli teknoloji sitesi Re/code, Twitter 'ın 140 karakter sınırını 10 bine yükselteceğini öne sürdü. İddiaların çıkış noktası ise Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin tweet’leri.

Mesajında Twitter’ı kurduklarında akıllarında 140 karakter olmadığını belirten Dorsey, “Twitter’da çok uzun zamandır kullanıcı davranışlarınızı gözlüyoruz. Birçok kullanıcının uzun yazılarını ekran görüntüsüyla paylaştığını gördük. Peki gerçekten metne Twitter üzerinden ulaşabilseydiniz?” ifadelerini kullandı.

2016’nın ilk çeyreğinde Twitter’da önemli değişiklikler olacağı bilinen bir gerçek. Kullanıcılar ise Jack Dorsey’in bu tweet’inden yola çıkarak karakter sayısının artacağı görüşünde. Ancak Dorsey’i paylaşımında “Tweet’lerin çoğunluğu her zaman kısa olarak kalacak. Öte yandan Twitter’ı kullanıcılar için güçlendirmek ve kullanışlı hala getirmek için yenilikler yapmaktan çekinmiyoruz ” ifadeleri de yer aldı.

Sosyal medya kullanıcılarını birkaç gündür bir hayli meşgul eden 'karakter' tartışmasının kaderi önümüzdeki günlerde belli olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog