YAŞAM - TEKNOLOJİ

Yeni iPad'in 6 harika özelliği

Apple’ın heyecanla beklenen yeni iPad (9. nesil) modeli, daha da yüksek performansı ve gelişmiş özellikleri ile şimdi karşımızda! "Neden yeni bir iPad alayım ki?" diye düşünüyorsanız, işte size onu özel kılan 6 özellik…

profil
BT Ekip
11.10.2021
Yeni iPad'in 6 harika özelliği

Yeni iPad, önceki nesle göre yüzde 20 performans artışı sağlayan güçlü A13 Bionic çip ile donatılmış. Bu, yeni iPad’in en çok satan Chromebook’a göre üç kat ve en çok satan Android tablete göre altı kat daha hızlı olmasını sağlıyor. Bu ek performans, kullanıcıların en hesaplı iPad’de gelişmiş uygulamaları ve oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırmalarına yardımcı oluyor. A13 Bionic çipteki Neural Engine, iPadOS 15 ile gelen ve bir fotoğraftaki metinleri tanıyarak kullanıcıların bu metinler üzerinde işlem yapmalarına imkan veren Canlı Metin özelliği gibi yeni nesil yapay öğrenme özelliklerine de güç katıyor.

Yeni 12 MP Ultra Geniş ön kamera ve Neural Engine sayesinde iPad Pro’daki Ana Sahne deneyimi, kullanıcıların daha da çekici görüntülü görüşmeler yapabilmesi için şimdi iPad’de de sunuluyor. Kullanıcılar hareket ettikçe Ana Sahne özelliği süjeyi kadrajda tutmak için otomatik olarak pan yapıyor. Başkaları katıldığında kamera onları da algılıyor ve görüntüyü onları da konuşmaya katacak şekilde kolayca uzaklaştırıyor. Ana Sahne özelliği FaceTime’da olduğu gibi üçüncü taraf görüntülü arama uygulamalarında da görüntülü görüşmeleri daha doğal hale getiriyor. İster sevdiklerinizle hasret gideriyor ister iPad’inizi bir uzaktan öğrenim ortamında kullanıyor olun, Ana Sahne özelliği bağlanma deneyimini hiç olmadığı kadar çekici hale getiriyor.

True Tone ilk kez iPad’in etkileyici 10.2 inç Retina ekranına geliyor. Yeni, yükseltilmiş ortam ışığı sensörü, ekran içeriğini odanın renk sıcaklığına göre ayarlayan True Tone özelliğini destekliyor. Yeni iPad’deki True Tone, resimlerin daha doğal görünmesini sağlıyor ve kullanıcılara tüm ışık koşullarında daha rahat bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Yeni iPad'in 6 harika özelliği

İnce ve hafif tasarımı ve Cellular model seçeceğiyle, iPad kullanıcılara evde veya hareket halinde çalışma, öğrenme ve bağlanma özgürlüğü sunuyor. Yeni iPad’in en küçük kapasiteli modeli 64 GB; yani önceki nesle göre iki kat daha büyük depolama alanı var. Daha fazla uygulama, oyun, fotoğraf ve video depolamak isteyen kullanıcılar için 256 GB seçeneği de sunuluyor.

Yeni iPad, iPadOS 15 ile, iPad’in yeteneklerinden faydalanarak kullanıcıların daha üretken olmasına yardımcı olan ve iPad’i daha da çok yönlü hale getiren yeni özelliklere sahip.

  • Split View ve Slide Over gibi özelliklerin daha kolay keşfedilmesini ve kullanılmasını sağlayan multitasking deneyimi daha da kullanıcı dostu ve daha güçlü. 
  • Ana Ekran ve Uygulama Arşivi için tasarlanan yeni araç takımı yerleşimleri, iPad deneyimini kişiselleştirmenin ve uygulamaları düzenlemenin kolay yollarını sunuyor.
  • Hızlı Notlar özelliğiyle Notlar uygulaması sistem genelinde kullanılabiliyor ve ister klavyeyle ister Apple Pencil ile yazıyor olun, birlikte çalışmanın ve organize olmanın yeni yollarını sunuyor.
  • Çeviri uygulaması, Otomatik Çeviri ve yüz yüze görünümü gibi konuşmaları daha kolay ve doğal hale getiriyor.
  • Canlı Metin özelliği, aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak fotoğraflardaki metinleri algılıyor ve kullanıcıların bu metinler üzerinde işlem yapabilmelerini sağlıyorÖrneğin bir mağaza vitrinindeki telefon numarasının fotoğrafını çekerek telefon etme seçeneği sunabiliyor.
  • Odak uygulaması, kullanıcıların bildirimleri çalışma, okuma, egzersiz, oyun oynama veya uyuma gibi o anda yaptıkları işe göre otomatik olarak filtrelemelerini sağlıyor.
  • FaceTime görüşmeleri uzamsal ses ve yeni Portre moduyla daha doğal görünüyor. Şimdi Grup FaceTime, yeni ızgara görünümünde katılımcıları aynı boyutta kutularda görüntüleme seçeneğini sunuyor.
Yeni iPad'in 6 harika özelliği

Yeni iPad’in kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor. iPad ürün serisindeki her modelin yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasaya sahip olması önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor. Ayrıca, iPad’in ana kartındaki lehimde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay ve kasasındaki mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir bulunan toprak elementleri kullanılıyor.  

iPad’in Wi-Fi modelleri 3899 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 5399 TL başlangıç fiyatıyla, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Yeni iPad’in en küçük kapasiteli modeli 64 GB, yani önceki nesle göre iki kat daha büyük depolama alanına sahip. 256 GB kapasiteli bir seçeneği de bulunuyor.

iPad için özel olarak tasarlanan güçlü işletim sistemi iPadOS 15, ücretsiz yüklü olarak veriliyor. iPadOS 15, iPad mini 4 ve daha yeni modelleri, iPad Air 2 ve daha yeni modelleri, 5. nesil iPad ve daha yeni modelleri ve tüm iPad Pro modelleri için ücretsiz yazılım güncellemesi olarak kullanıma sunulacak. 879 TL fiyatla ayrı satılan Apple Pencil (1. nesil) iPad (9. nesil) ile de uyumlu.

Basitleştirilmiş Çince Fransızca, Almanca, Japonca ve İspanyolca dahil 30’dan fazla klavye düzenini destekleyen Smart Keyboard 1499 TL karşılığı ayrıca satın alınabiliyor.

iPad için Smart Cover siyah, beyaz ve İngiliz lavantası renk seçenekleriyle 429 TL fiyatla satışa sunuluyor. 

apple.com/tr/store veya Apple Store uygulamasında ücretsiz olarak iPad’inize lazer baskıyla emoji, metin ve sayılardan oluşan anlamlı bir mesaj yazdırabilirsiniz. 

Yeni iPad'in 6 harika özelliği

Tasarımı, önceki nesle göre yüzde 80 hızlı performans getiren A15 Bionic çipi, Ana Sahnesi, 5G ve daha fazlası ile iPad mini oldukça cazip özellikler sunuyor. Yeni gelişmiş kameralar, Ana Sahne ve Apple Pencil (2. nesil) desteği kullanıcılara fotoğraf ve video çekmeleri, sevdikleriyle iletişimde kalmaları ve yaratıcı fikirlerini anında not almaları için de yeni yollar gösteriyor.

“Ultra taşınabilir tasarımı ve günlük görevlerden yaratıcılık veya iş uygulamalarına kadar çok çeşitli kullanım alanlarıyla, iPad mini gibisi yok” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor: “Tam ekran tasarımına sahip yeni Liquid Retina ekranı, olağanüstü performans artışı, ön ve arkasındaki yeni gelişmiş kameralar, Ana Sahne, USB-C, 5G ve Apple Pencil desteğiyle, yeni iPad mini avucunuzda tutabileceğiniz büyük bir yenilik.”

iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7499 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Yeni iPad mini’nin, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonları ve pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleri mevcut. 1119 TL fiyatla ayrı satılan Apple Pencil (2. nesil) ile uyumlu. iPad mini için yeni Smart Folio’lar siyah, beyaz, koyu kiraz, İngiliz lavantası ve elektrik turuncusu renk seçenekleriyle 529 TL fiyatla satışa sunuluyor.

Yeni iPad'in 6 harika özelliği
Önceki ve Sonraki
Haberler