YAŞAM - TEKNOLOJİ

Yeni iPhone'da hangi özellikler olacak?

Apple’ın Eylül’de gerçekleşecek etkinliğinde merakla beklenen iPhone 7 modelini tanıtması bekleniyor. Ünlü bir teknoloji blogger’ının iddiasına göre yeni iPhone’lar için ön sipariş 9 Eylül’de başlayacak, 16 Eylül’de de satışta olacak. Peki yeni iPhone’un özellikleri ne olacak, gelin birlikte bakalım.

profil
BT Ekip
01.08.2016
Yeni iPhone'da hangi özellikler olacak?

Yeni iPhone tanıtımı ufukta gözükürken tasarım ve özellikleri hakkında çıkan söylentiler de dur durak bilmiyor. Daha önce klasik modellerinin yanı sıra Plus, SE ve 5C modellerin piyasaya süren Apple’ın bu kez iPhone 7 modeliyle birlikte iPhone 7 Pro’yu tanıtması bekleniyor.  Bir diğer söylenti ise yeni modelin iPhone 7 yerine iPhone 6SE olarak tanıtılması.

Yeni iPhone’da olması beklenen diğer özellikler ise şöyle:

-Tekno bloggerlar Apple’ın yeni modelinde ‘Home’ tuşuna veda edeceğini öne sürüyor. Ekran dokunmatik olarak açılacak.

-Yeni iPhone’un dayanıklı pil ömrüyle öne çıkması bekleniyor. Tahminlere göre 90 dakika daha fazla video oynatma süresi tanıyor.

-16 GB’lık modellerin artık tarihe karışacağı bu kez 256 GB modelin de yer alacağı söylentiler arasında.

-Her zaman olduğu gibi bu kez yine, yeni modelin su geçirmez olması ve kablosuz şarj özelliğinin gelmesi iddialar arasında.

-Yeni iPhone’a dair en emin olunan bilgi iOS 10 işletim sistemiyle birlikte gelmesi.

-Yeni iPhone’un kamera çözünürlüğünde bir değişiklik beklenmiyor. Ancak internete sızan fotoğraflarda daha büyük bir lens dikkat çekiyor bu da hiç şüphesiz fotoğraf kalitesini arttıracaktır.

-3GB RAM ise diğer beklentiler arasında.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog