YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 börek

İstanbul'da Boşnak Böreği'nden Çiğbörek'e en sevilen börek seçeneklerine nereden ulaşabilirsiniz? Editörümüz Çağla Meknuze, özel bir dosya hazırladı...

profil
BT Ekip
20.03.2021
Eve servis en iyi 10 börek

Bugün onlarca şubesi ve çeşit çeşit lezzeti ile tüm Türkiye'ye ulaşan Levent Usta'nın hikayesi Adana'da bir seyyar tezgahta başladı. Levent Börek, uzadıkça uzayan peynir görüntüsü ile akıllara kazındı. Su böreğinde kendine has lezzetlere sahip, pastırmalı olanı not alın! Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz.


Boşnak Mutfağı; çorbaları, börekleri, tandırı, köftesi ile oldukça ünlüdür. Karaköy'de bulunan The Bosnjak Mutfak'ta, Zeljanica yani (Ispanak böreği), Sirnica (Peynirli börek) ve Krompirusa (Patatesli börek) çok seviliyor. Ama buranın olmazsa olmazı 'Mantiye'... Bir tür börek olan bu Boşnak mantısını mutlaka deneyin!


İstanbul'un en ünlü Boşnak börekçilerinden bir diğeri de Bayrampaşa'da bulunan Prava Pita... Hem lezzeti hem de uygun fiyatları ile ünlü. Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz.


Sarıyer'in en ünlü börekçilerinden olan Büyükdere Bilice Börekçisi de hem uygun fiyatları hem de yıllardır değişmeyen lezzeti ile ünlü...Çam fıstıklı, kuş üzümlüi kıymalı böreği not alın! 

Telefon:  0212 226 42 99


1934 yılında şimdiki sahibi Safranbolulu Kayıkçı ailesinin büyükleri tarafından işletilmeye başlanan Tarihi Yeniköy Börekçisi günümüzde de bu semtin en ünlü adreslerinden. Ürünler, günlük olarak taş fırında odun ateşiyle pişiriliyor. 

Telefon: 0532 282 24 77


2011 yılından itibaren, üretimini BRC standartlarında tasarlanan teknolojik tesislerde gerçekleştiren Dilim Börek; su böreği, kol böreği çeşitleri, baklava çeşitleri, zengin kurabiye menüsü, yaprak sarma ve mantı gibi ürünleriyle müşterilere, Türk damak tadının vazgeçilmez geleneksel lezzetlerini sunuyor. Web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz (dilimonline.com).


1895 yılına dayanan köklü geçmişi ile Tarihi Sarıyer Börek, Türkiye'nin en ünlü lezzetlerinden... İstanbul'dan Bodrum'a pek çok şubesi bulunuyor. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.


İstanbul'un en ünlü adreslerinden olan Çengelköy Börekçisi'nin kahvaltısı da börekleri kadar ünlü...Üsküdar, Kadıköy ve Şerifali'de şubeleri var. Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz.


Beyaz Fırın'ın hikayesi, 1800'lerin ortasında, Balat'ta başladı. Bugün İstanbul'da Kadıköy başta olmak üzere pek çok semtte oldukça şık şubeleri bulunan pastanenin ürünlerine web sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz (beyazfirin.com)


Vedat Milor'un da tavsiye ettiği bir adres olan Odabaşı Çiğbörekçisi uygun fiyatları nedeniyle de tercih sebebi... Sırf bu börek için Çapa'ya uğrayanlar var.

Adres: Şehremini mah, Mevlanakapı Cd. No:125/B, 34104 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 632 87 86

Bonus: Eve servis en iyi 10 pizza


Önceki ve Sonraki
Haberler