EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

10 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımlar, sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Bugün; uzun süredir merakla beklenen Jurassic World: Hakimiyet vizyona giriyor. Ayrıca farklı türlerde altı film daha seyirciyle buluşuyor

10 Haziran vizyon filmleri

Jurassic World: Hakimiyet, ikinci film sonunda tutuldukları yerden dünyaya yayılarak hayatta kalmayı başaran dinozorlarla insanların tarihte ilk defa bir arada yaşadığı bir dönemi anlatıyor. Hakimiyet, Nublar’ın yok edilmesinin dört yıl sonrasında geçiyor. Dinozorlar artık tüm dünyada insanlarla birlikte yaşıyor ve avlanıyor. Bu hassas denge, geleceği yeniden şekillendirecek ve insanların artık tarihin en korkunç yaratıklarıyla paylaştıkları gezegeni uç yırtıcılara bırakıp bırakmayacaklarını belirleyecek.


Mutlu Oyuncak Dükkanı, bir arkadaşına yardım etmeye çalışan Kıpır'ın hikayesini anlatıyor. Kıpır, yaşamını mutlu oyuncak dükkanında sürdürmektedir. Bir başka oyuncak olan Zıpzıp Tavşan Alyanak yolunu kaybedince Kıpır, arkadaşını evine götürmek için harekete geçer. Alyanak'ın sahibine kavuşması için planlar yapan Kıpır'ın işleri ters gider ve arkadaşları İstanbul'un dört bir yanına dağılır. Oyuncak dükkanının dışında bir maceraya atılan Kıpır ve Alyanak, bu yolculukta kendilerini daha iyi tanıyacak ve dostluğun değerini anlayacaklardır.


Şerr-i Cin, Allah'o olan imanını kaybeden bir kadının hayatına odaklanıyor. Evli ve çocuklu bir kadın, yaşadığı bir olayın ardından isyan ederek Allah’a olan imanını kaybeder. Bu durumun ardından kadın, güçlü bir cin kabilesinin mensubu olan Ziffar adındaki bir cin tarafından sahiplenilir. Büyülerle başka bir cin kabilesi de duruma dahil olunca kadın kendisini korkunç bir kabusun içinde bulur. İçine düştüğü durumdan kurtulmanın yolunu arayan kadının Allah’a sığınmaktan başka çaresi kalmaz. Allah her şeye rağmen herkesi affeder mi?


Köşk-ü Ammar, taşındıkları köşkte kendilerini beklenmedik olayların içinde bulan bir grubun hikayesini anlatıyor. Bir prodüksiyon şirketi, uygun kiralık bir köşk bulur ve taşınır. Ancak köşkün bahçesinde mezarlık vardır ve köşkte çalışan yaralı yüzlü bekçi çalışanları tedirgin etmektedir. Ancak her şeye rağmen patron köşke taşındıkları için mutludur ve ilk akşam için bir kutlama planlar. Kutlama başlayıp içkilerin açılmasıyla çalışanlar uygunsuz davranışlar sergilemeye başlar ve çok geçmeden korkunç olaylar meydana gelir.


Issız Ev, hafta sonu kaçamağı yapmak için ev kiralayan iki çiftin başına gelen korkunç olayları anlatıyor. İki genç çift, hafta sonu kaçamağı yapmak için okyanus kıyısında bir ev kiralar. Güzel başlayan tatilleri, kiraladıkları evin sahibinin onları gözetlediğinden şüphelenmeye başlamalarıyla gergin bir hal alır. Bu süreçte en derin sırların açığa çıkmasıyla dört arkadaş birbirlerini görmedikleri bir gözle görmeye başlar.


Masumlar, çocukların dehşet verici gizli dünyalarına bir yolculuk yapıyor. 11 ve 9 yaşında olan iki kız kardeş, aileleriyle birlikte bir kasabanın eteklerinde bulunan büyük bir siteye taşınır. Sitede yaşayan ailelerin çoğu, tatil için evlerinden ayrılmıştır. Kız kardeşler, yeni dünyalarını keşfetmeye başlarken sitede yaşayan iki çocukla tanışır. Birlikte vakit geçirmeye başlayan çocuklar, bu sırada hayal güçlerinden doğmuş gibi görünen garip doğaüstü güçlerini ortaya çıkarır. Ancak onların oyun olarak gördüğü bu şey, zamanla tehlikeli bir hal alır.


Aşk Engel Tanımaz, geçimini çöp toplayarak sağlayan Ömer ile tekerlekli sandalyeye mahkum olan Hürrem'in hikayesini anlatıyor. Hürrem, küçük yaşta tekerlekli sandalyeye mahkum olan genç bir kadındır. Öğretmen olan Ömer ise atanamadığı için geçimini sokaklarda çöp toplayarak sağlayan genç bir adamdır. İkisi arasında oluşan dostluk, doktorların iyileşme ihtimalini yüzde 1 olarak görse de Ömer'in Hürrem'e tekrar yürüyebilmesi için spor hareketleri yaptırmasıyla iyice pekişir. Hürrem'in tekerlekli sandalyede hayatını sürdürmesi ya da Ömer'in çöp toplayarak geçinmesi onların birbirlerine aşık olmasına engel olmaz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog