EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

15 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da farklı türlerden yapımlar, sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Bugün, toplamda üç yerli film vizyona girecek. Bunlardan biri korku, biri komedi, biri de komedi/dram tarzında

15 Temmuz vizyon filmleri

‘Babil-i Cin’, cinlerin kendisine musallat olmasıyla kabus dolu günler geçiren bir kadının hikayesini anlatıyor. Ela'ya henüz çocuk yaştayken cinler musallat olur. Rüyalarında yaşlı bir kadın gören Ela, kadının kendisini oğluyla evlendirmek istediğini ve onu eski bir kiliseye çağırdığını anlatır. Ela'yı yaşadığı kabustan kurtaran hoca, ona hiçbir zaman evlenmemesi gerektiğini söyler. Ancak Ela 26 yaşına gelip nişanlandığında, kabus dolu günler yeniden başlar.


Mehmet Usta, Kahramanmaraş'ta babasından kendisine kalan dondurmacı dükkanını ayakta tutmaya çalışır. Yaşı ilerleyen Mehmet Usta, kendisine miras kalan bu işin devamı için umudunu oğlu Mert'e bağlar. İstanbul'da tahsilini bitiren Mert, dedesinin anlattığı hikayelerle büyümüştür ve dedesinin istediği gibi Maraş dondurmasını bir dünya markası haline getirmeyi amaçlar. Aynı zamanda çocukluk aşkı Mine ile evlenmenin hayalini kuran Mert, hedeflerini gerçeğe dönüştürebilmek için İstanbul'da setlerde figüranlık yapan arkadaşı Max ile Kahramanmaraş'a gider. Ancak Kahramanmaraş'ta onları bambaşka sürprizler beklemektedir.


Bıçaklı bir saldırıya uğrayan Adil, tedavi gördüğü hastaneden taburcu olup rutin hayatına geri dönmeyi planlar. Kaba bir adam olan Adil'in hayatında hiçbir şey değişmez. Arkadaşlarını, çalıştığı kişileri, kendisini tedavi eden doktor ve hemşireleri iğnelemeye, kırmaya devam eder. Arkadaşı Şakir ve artık hayatını değiştirdiğini iddia eden eski ‘hayat kadını’ Rana’nın refakati ile hastaneden çıkan Adil, büyük bir sürprizle karşılaşır. Eve gitmek için arabaya binerlerken, tanımadıkları hamile bir kadın da arabaya biner. Zor durumda olduğunu anlatan kadın, doğacak olan çocuğunu kocasından korumak için Şakir ve Rana'dan yardım ister. Adil bu duruma karşı çıksa da zamanla yaşananlar onu doğacak bebeğin kurtarıcısı yapar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog