EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

17 Mart vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı bu hafta, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

17 Mart vizyon filmleri

‘John Wick 4’, büyük suç örgütünü yenmeye çalışırken yeni bir düşmanla yüzleşmek zorunda olan John Wick’in hikayesini anlatıyor. John Wick, High Table olarak bilinen suç örgütünü yenmenin bir yolunu keşfeder. Ancak özgürlüğünü kazanmadan önce, dünya çapında güçlü ittifaklar kuran ve John'un eski arkadaşlarını düşmana çeviren yeni düşmanı The Marquis'le yüzleşmesi gerekir. John, hayatta kalmak istiyorsa becerilerinin sınırlarını zorlamak zorundadır.


‘Shazam! Tanrıların Öfkesi’, sihirli kelime olan ‘Shazam’ı söyledikten sonra Süper Kahraman alter egosu Shazam’a dönüşen genç Billy Batson’un maceralarını anlatıyor. Tanrıların güçlerinin bahşedildiği bu yeni macerada, Billy Batson ve üvey kardeşleri, yetişkin Süper Kahraman alter-egolarına sahip olarak gençlik hayatlarıyla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmeye çalışır. Eski tanrılardan oluşan intikam peşindeki bir üçlü, uzun zaman önce kendilerinden çalınan sihri aramak için Dünya'ya geldiğinde, Shazam ve müttefikleri; süper güçleri, hayatları ve dünyanın kaderi için zorlu bir savaşın içine girerler.


‘Asi’, Suriye’deki savaş mağdurlarına yardımcı olmak için yola koyulan bir adamın hikayesini anlatıyor. Savaş mağdurlarına yardım etmek isteyen Kemal, bu amaçla Belçika’dan Suriye’ye gider. Ancak Suriye’ye vardığında Kemal, Rakka’daki DAEŞ milislerine katılmaya zorlanır. Arkada kalan Nesim, ağabeyine kavuşmak ister ve bu nedenle onu ağabeyi ile bir araya getireceklerini söyleyen radikal bir gruba katılır. Bu sırada Kemal’in annesi Leyla, oğlunu kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapar.


‘Cin Büyüsü’, cinlerin musallat olmasıyla hayatı kabusa dönen bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Zehra'nın vücudundaki geçmek bilmeyen ağrılar, hayatını kabusa çevirir. Zehra, ağrılarına çare olması umuduyla, yakın arkadaşı olan Ali'nin köyündeki kaplıcaya gitmeye karar verir. Ancak iyileşmek umuduyla geldiği köyde Zehra'ya cinler musallat olur ve bu durum onun için sonun başlangıcıdır.


Genç bir muhasebeci olan Manuel, iftiraya uğrayarak zimmetine para geçirme suçundan yargılanmaktadır. 10 ile 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan adam, suçu ile cezanın orantısız olduğunu iddia eder. Bu süreçte dayanılmaz işkencelere maruz kalan Manuel, bu sisteme boyun eğmek istemez. Daha iyi koşullar talep etmek için örgütlenen bir grup mahkuma katılan Manuel, kendisini sık sık ziyarete gelen kız arkadaşı aracılığıyla uğradığı işkenceleri basına sızdırır. Dışarıda yayılan haberler sivil halktan karşılığını bulur ve bir mücadeleyi ateşler.


‘Kahraman Kuyruklar’, yaşadıkları kenti kurtarabilmek için zorlu bir maceraya atılan cesur bir fare olan Pattie ile kedi arkadaşı Sam'in hikayesini anlatıyor. Süper zeki fare Pattie ve kedi arkadaşı Sam, her şeye sahip antik Yunanistan'da heyecan verici bir maceraya atılır. Yaşlanan kahraman Jason'ın da yardımıyla Pattie ve Sam, Poseidon'un kendi şehirlerine yönelik tehdidini durdurmaya çalışırken, Yunan mitolojisindeki en tuhaf ve tehlikeli yaratıklarla karşılaşır.


‘Şüphe’, babasının ölümü ile ilgili gerçekleri öğrenmeye çalışan bir kadının yaşadıklarını anlatıyor. Babasının intiharı, genç bir anne olan Helen için büyük bir yıkım olur. Çok geçmeden Helen, babasının ölümüne neyin yol açtığını araştırmaya başlar. Yaptığı araştırmalar, 30 yıl öncesine ait çözülmemiş bir gizemi ortaya çıkardığında, çocuğu için ölümcül olabilecek karanlık bir aile sırrını keşfeder.


‘Haris’, borçlarını ödeyebilmek için bir hazinenin peşine düşen bir adamın yaşadıklarını anlatıyor. Borç batağında olan Sami, çaresizlik içerisinde çıkış yolu ararken, yakın arkadaşı Anıl kendisinde olan bir haritadan bahseder. Çaresizce borçlarını ödemenin yolunu arayan Sami, haritayı alarak hazinenin yerini bulmak üzere yola koyulur. Sami, adım adım hazineye ilerlerken bilmediği şey, hazinenin gerçek sahiplerinin Haris cinleri olduğudur.


‘Karlar Kralı Norm 3’, gizemli bir şekilde çalınan tacını bulmak için yola koyulan Norm'un hikayesini anlatıyor. Norm, krallık görevlerinin altında ezilmiş durumdadır. Bu durum ailesine zaman ayırmasına da engel olur. Norm; hem krallık işlerini düzene sokmanın, hem de ailesine zaman ayırmanın yolunu arar. Tam da bu sırada tacının gizemli bir şekilde çalındığını öğrenir. Norm; hem tacını bulmak, hem de ailesi ile ilişkilerini onarmak için macera dolu bir yolculuğa koyulur.


‘Louis Tomlinson: All Of Those Voices’, Louis Tomlinson'ın müzikal yolculuğuna odaklanıyor. Film, ünlü belgesellerin tipik cazibesinden kaçınıyor ve izleyicilere Louis'in hayatı ve kariyerine samimi ve sade bir bakış sunuyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog